Loading...
Psychika

Depresja gwiazd

Ostatnimi czasy dużo słyszy się o depresji gwiazd. Rozgłaśniane jest to szczególnie na portalach internetowych. Depresja jest bardzo popularna wśród sław showbiznesu, uznano, że jest to choroba artystów, cechuje wrażliwców. Nie jest ona związana z niczym wstydliwym a jest na tyle poważna by zainteresować kogoś. Zatem jest to doskonały sposób by zwrócić uwagę wszystkich na problem z jakim boryka się gwiazda.

Cel uświęca środki. Jednak nie wolno nam zapomnieć, że sławy są ludźmi, którzy intensywniej narażeni są na zaburzenia psychiczne, gdyż zdają sobie sprawę, że ich życie jest obserwowane przez tysiące fanów a każdy ruch bacznie analizowany przez dziennikarzy.

Z polskiego showbiznesu najsłynniejszym przyznaniem w się do depresji w ciągu ostatnich miesięcy był wpis Kasi Klich na jej blogu kiedy to ogłosiła publicznie, że chce popełnić samobójstwo. Mechanicznie pociągnęło to za sobą masę wywiadów i spekulacji na ten temat. Gwiazda przyznała się, że od kilku lat przyjmuje leki i boryka się z chorobą. Okazało się, że stan psychiczny Kasi był spowodowany głównie załamaniem się kariery konfliktem z Robertem Kozyrą.

U zagranicznych sław depresja również jest bardzo popularna. Jednak często się słyszy, że jest spowodowana braniem narkotyków i piciem alkoholu. Słynny przypadek Britney Spears światowej sławy piosenkarka stoczyła się na samo dno. Podobno było to spowodowane depresją poporodową po urodzeniu drugiego syna Jaydena Jamesa i rozstaniem się z mężem Kelvinem Federlinem. Gwiazda wpadła wtedy w wir imprezowania w towarzystwie m.in. Paris Hilton. Dopiero długo trwałe leczenie w klinice pomogło powoli stanąć gwieździe na nogi. Duże znaczenie dla niej miała również rodzina i ich wsparcie to dzięki ni podjęła leczenie.

Nie da się ukryć, że wyżej wymienione wydarzenia z życia sławnych są intrygujące nie tylko dla psychiatrów, terapeutów ale i również dla szerokiego grona czytelników.

One comment
  1. JacekZ

    Straszna choroba. Już lepiej mieć jakąś grypę i wychorować się przez tydzień niż czuć uczucie beznadziejności przez cały czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.