Loading...
Jedzenie

Dieta Keto bez nabiału – czy to możliwe?

Przygotowywanie posiłku będąc na diecie keto

Artykuł partnera.

Wszyscy są przekonani, że dieta ketogeniczna wykorzystywana jest tylko do spalenia nadmiernej ilości tłuszczu. Jest ona także wykorzystywana w przypadku leczenia nadciśnienia i cukrzycy. Jest to sposób żywienia, który zakłada, że podstawą żywienia jest tłuszcz. Coraz większa liczba osób docenia dietę keto bez nabiału.

Dla kogo jest keto bez nabiału?

Z takiego planu żywieniowego powinny skorzystać osoby, które chcą:

 • zapoznać się po raz z pierwszy z takim planem żywieniowym w celu oceny, czy jest to dla nich odpowiednia propozycja,
 • osoby chcące przejść na redukcję przy pomocy tego menu,
 • nie mogą spożywać nabiału, np. z powodów alergicznych,
 • odżywiać się zdrowo,
 • zmienić swoje życie na lepsze,
 • mieć dużo energii każdego dnia,
 • cieszyć się dobrym samopoczuciem, dzięki zdrowemu planowi odżywiania,
 • cieszyć się długoterminowymi efektami, jakie są w stanie dać przepisy keto bez nabiału.

Najważniejsze założenia żywieniowe

Keto bez nabiału polega na zwiększeniu podaży tłuszczów jednocześnie wykluczając nabiał z diety. Ważne jest także ograniczenie podaży węglowodanów. Koniecznością jest jednak zaplanowanie jadłospisu przez wykwalifikowanego specjalistę, który doskonale wie, jakie są główne założenia tego sposobu żywienia.

Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ energią dla organizmu stają się tłuszcze. Przy tradycyjnym sposobie żywienia jest na odwrót. Energią stają się spożywane węglowodany. Dzięki temu ma się do czynienia z rozpadem tłuszczów, który nazywany jest ketozą (już wiadomo skąd nazwa takiego planu żywieniowego).

Dieta keto bez nabiału – zalety

Przepisy keto bez nabiału wydawać się mogą niekiedy nieludzkie – w szczególności, jeżeli ktoś przyzwyczajony jest do innych potraw na co dzień. Zaletą tego sposobu żywienia jest:

 • uczucie lekkości,
 • większa ilość energii,
 • lepsze samopoczucie,
 • wsparcie dla walki z insulinoodpornością,
 • spadek masy ciała.

Dzięki temu, że w organizmie dochodzi do spadku ilości glikogenu, w organizmie zmniejsza się ilość wody. Efekt? Utrata masy ciała, która na początku będzie bardzo szybko schodziła w dół. Wiele osób zauważyło u siebie również zmniejszenie apetytu na słodycze, redukcję obrzęków, mniejszą ilość dolegliwości trawiennych.

Keto bez nabiału na choroby

Ze względu na swoje właściwości, tego rodzaju plan żywieniowy polecany jest także dla pacjentów zmagających się z: zespołem Doose, zespołem Draveta,zespołem Retta, stwardnieniem guzowatym. Lekarze zalecają również tego rodzaju dietę w przypadku dzieci, którzy zmagają się z padaczką lekooporną.

Na czym bazują przepisy keto bez nabiału?

Dieta keto bez nabiału to przede wszystkim tłuszcze nasycone i jednonienasycone. Do tych pierwszych zalicza się masło, smalec, olej kokosowy. W tej drugiej grupie można znaleźć orzechy, awokado, olej. To także białko pochodzenia zwierzęcego. Dozwolone jest spożywanie jajek. Należy jednak pamiętać o tym, aby obydwie te rzeczy, pochodziły tylko i wyłącznie od sprawdzonych dostawców.

Na liście produktów dozwolonych do spożycia znajdują się: wołowina, wieprzowina, dziczyzna, drób, jagnięcina, makrela, łosoś, sardynki, ogórek, pieczarki, awokado, kapusta, brukselka, szpinak, brokuły, kalafior, jarmuż, szparagi, bakłażan, oliwki, cukinia, sałata, itd.

Jeżeli ktoś nie jest pewny tego, jak gotować, będąc na diecie keto, może zamówić gotowy jadłospis keto bez nabiału od Keto Centrum. Pozwoli to na otrzymanie gotowej listy zakupów i przepisów na przygotowanie posiłków każdego dnia. Zainteresowała Cię dieta keto bez nabiału? Sprawdź gotowe jadłospisy na stronie: https://ketocentrum.com/produkt/dieta-bez-nabialu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.