Loading...
ChorobyUroda

Dla kogo operacje plastyczne nosa?

Uśmiechnięta kobieta

W Polsce coraz to więcej mówi się o medycynie estetycznej, w tym również o chirurgii i operacjach plastycznych mocno ingerujących w nasze ciało. Przekonaliśmy się już do nich i z roku na rok przybywa klientek i klientów w wielu klinikach, które posiadają w ofercie możliwość wykonania rozmaitych operacji plastycznych. Przestały być one tematem tabu dla nas i bardzo chętnie sięgamy w tej kwestii po zdobycze nowoczesnej medycyny.

Operacji plastycznych jest możliwych do wykonania całe mnóstwo. Wszystko zależy oczywiście od naszych potrzeb i preferencji. Tym co popycha nas do ingerencji chirurgicznej we własne ciało jest jednak przede wszystkim estetyka. To z jej powodu coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na dokonanie pewnych zmian części ciała, z których zwyczajnie nie są zadowoleni. Dzisiejsza technologia umożliwia korygowanie estetyki praktycznie każdej widocznej części ciała na różne sposoby, dzięki czemu nasz problem może zniknąć w przeciągu kilkugodzinnej operacji, a my zyskamy w ten sposób nowe samopoczucie, znacznie lepsze poczucie wartości i zadowolenie ze swojego ciała. A to przecież mamy tylko jedno i warto zadbać o to, by było dokładnie takie jak wymarzyliśmy – doskonałe.

Operacja nosa – czy warto?

Nos jest jedną z części ciała, która często prowadzi do naszego niezadowolenia. Zbyt duży, zbyt mały, garbaty czy też szpiczasty, szeroki lub za wąski – wszystkie te problemy prędzej czy później odbiją się na poziomie zadowolenia z własnego ciała właśnie. Dlatego też tak wiele osób decyduje się właśnie na korektę nosa. Operacja plastyczna nosa jest zadaniem dość skomplikowana z racji tego, jak wiele zależy w całości naszego wyglądu od tej właśnie części ciała.

Czy to bezpieczne? Jak wygląda zabieg?

Zabieg nie jest długi i bolesny z racji zastosowanego znieczulenia. Oczywiście należy liczyć się z pewnym dyskomfortem już po jego wykonaniu, zależnie od podejmowanych działań i zakresu pracy. Kandydatami do takiej operacji są przede wszystkim osoby z widocznymi defektami nosa, a sam zabieg operacyjny poprzedzony jest solidnym wywiadem lekarskim. Po zabiegu musimy liczyć się z obrzękami i dolegliwościami bólowymi, które zwykle łagodzi się jednak środkami przeciwbólowymi. Efekt wykonanej w ten sposób operacji jest jednak trwały i zostanie z nami na zawsze. Czas powrotu do zdrowia to zwykle do 10 dni, a zatem wydaje się, że w zamian za efekty, którymi cieszyć będziemy się resztę życia, warto podjąć się takiej operacji jeżeli nie odczuwamy satysfakcji z naszego nosa lub są istotne wskazania medyczne do wykonania operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.