Loading...
Choroby

Dla kogo przeznaczona jest wszywka alkoholowa?

Mężczyzna po wszywce alkoholowej nie pije alkoholu

Artykuł partnera.

Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla osób uzależnionych, które podjęły świadomą decyzje o zaprzestaniu spożywania alkoholu. Podczas stosowania terapii Esperalem zalecane jest również podjęcie terapii leczenia uzależnień. Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, które wyraziły świadomą decyzję na zabieg.

Wszywki alkoholowej nie można podać pacjentowi na prośbę osób trzecich bez jego świadomej i wyraźnej zgody.

Jak długo działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa z https://esperalkatowice.pl/ działa przez okres od ośmiu do dwunastu miesięcy. Różnica ta wynika z indywidualnych różnic człowieka oraz indywidualnych cech metabolizmu. Warto róniez wspomnieć, że wszywkę alkoholową w każdej chwili można usunąć z organizmu jeżeli istnieje tak akonieczność. Po upływie ośmiu miesięcy zabieg można powtórzyć jeżeli jest taka konieczność.

Czy wszywka alkoholowa jest refundowana?

Zabieg podskórnego podania Esperalu oraz sam lek nie są refundowane w naszym kraju. Oznacza to, że za jego wykonanie pacjent musi zapłacić z prywatnych pieniędzy. Koszt zabiegu oscyluje w granicach kilkuset złotych. Różnica w cenie wynika z czynników takich jak miasto, klinika, lekarz oraz pakiet zabiegu.

Należy pamiętać jednak, iż w Polsce dostępne są również darmowe metody leczenia choroby alkoholowej. Aby skorzystać z darmowej pomocy, która przeznaczona jest zarówno dla osób ubezpieczonych jak i nieposiadających ubezpieczenia, należy zgłosić się do poradni leczenie uzależnień lub ośrodka leczenia uzależnienń. W przypadku wyboru tych drugich placówek niezbędne jest posiadanie skierowania na leczenie wystawionego przez lekarza rodzinnego, lekarza internistę lub lekarza psychiatrę.

Czy wszywkę alkoholową można przepić?

Wszywka alkoholowa jest w pełni bezpieczną substancją, która sama w sobie nie wywołuje żadnych objawów ani reakcji organizmu. Dolegliwości pojawiają się jednak w momencie spożycia przez jednostkę alkoholu. Są one bardzo silne i nieprzyjemne. Działanie wszywki sprawia, iż każdorazowe spożycie alkoholu kończy się doświadczaniem nieprzyjemnych objawów.

Wszywka alkoholowa odpowiada za hamowanie procesów metabolicznych alkoholu w organizmie. Spowodowane jest to tym, że z zaszytych w ciele tabletek uwalniana jest substancja czynna, która blokuje działanie enzymu odpowiadającego za aktywowanie procesu dehydrogenazy aldehydowej. Uniemożliwia to rozkład szkodliwego dla organizmu aldehydu octowego do postaci kwasu octowego. Nagromadzenie się aldehydu octowego powoduje wystąpienie negatywnych objawów.

Dlatego przepicie wszywki alkoholowe nie jest możliwe, gdyż osoba dokonująca tej próby każdorazowo odczuwać będzie nieprzyjemne dolegliwości. Należy również pamiętać, iż spożywanie alkoholu naraża jednostkę na przykre i nieodwracalne  konsekwencje zdrowotne.

Co się stanie, gdy spożyje alkohol podczas posiadania Esperalu?

Decydując się na zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej należy mieć świadomość, iż konsekwencją tego zabiegu jest zakaz spożywania alkoholu.  Złamanie tego zakazu jednoznaczne jest z tym, że jednostka odczuwać będzie silne i negatywne konsekwencje swojego czynu.

Charakterystyczne objawy po spożyciu alkoholu w trakcie terapii Esperalem to:

  • bóle głowy,
  • zawroty głowy,
  • wymioty,
  • nudności,
  • biegunka,
  • dreszcze,
  • drżenie mięśni,
  • kołatanie serca,
  • skoki ciśnienia,
  • zaczerwienienie skóry twarzy,
  • potliwość,
  • podwyższona temperatura ciała,
  • uczucie lęku,
  • uczucie niepokoju,
  • i inne.

Dolegliwości te ukażą się już w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu. Utrzymywać mogą się nieprzerwanie do kilkunastu godzin. Są bardzo silne, uciążliwe i frustrujące. Należy pamiętać, iż w przypadku znacznych ilości spożytego alkoholu pacjent może odczuwać silne i nieodwracalne konsekwencje zdrowotne. Mowa tutaj o zapaści, marskości wątroby czy zgonie. Zgon z powodu spożycia alkoholu podczas terapii wszywką alkoholową zdarza się jednak relatywnie rzadko.

Esperal a przeciwwskazania do zabiegu

Niestety nie każda osoba uzależniona od alkoholu może otrzymać pomoc za pomocą terapii Esperalem. Jest to bezpieczna substancja jednak nie można jej stosować w kilku przypadkach. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest stan upojenia alkoholowego oraz spożywanie alkoholu na co najmniej dwanaście godzin przed zabiegiem. Wykonanie zabiegu mimo to przyniosłoby pacjentowi wiele bólu i cierpienia spowodowanego wystąpieniem nieprzyjemnych dolegliwości. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również uczulenie na disulfiram lub jakikolwiek inny składnik leku. Terapii tej nie można również zastosować u kobiet w ciąży, karmiących piersią lub planujących ciążę w najbliższej przyszłości. Jednak w tych przypadkach ostateczną decyzję podejmuje lekarz. Osoby, które mają schorzenia sercowo – krążeniowe takie jak choroba niedokrwienna serca czy nadciśnienie tętnicze również nie zostaną zakwalifikowane na zabieg. Zabieg nie może zostać przeprowadzony również u osób, które próbowały popełnić samobójstwo lu mają myśli samobójcze. Z Esperalu nie mogą skorzystać również osoby, które posiadają zaburzenia psychiczne lub psychozy, za wyjątkiem ostrej psychozy alkoholowej.

Osoby, które cierpią na cukrzycę, epilepsję, choroby serca lub choroby układu oddechowego decydując się na zabieg podskórnego podania Esperalu muszą pamiętać o całkowitym zakazie spożywania alkoholu. Osoby, które złamią ten zakaz muszą liczyć się z tym, żę ich stan zdrowia może się pogorszyć, a choroba gwałtownie rozwinąć.

Jak wygląda zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej?

Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 30 minut. Wykonuje go doświadczony lekarz chirurg w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, którego celem jest zebranie informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego schorzeń, przyjmowanych leków oraz ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Specjalista delikatnie nacina skórę pacjenta w okolicy łopatek lub pośladków, aby podpowięziowo móc podać od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek. Nacięcie wykonane jest tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. Lekarz zakłada szwy i przekazuje pacjentowi zalecenia jak dbać i pielęgnować ranę, aby poprawnie się goiła oraz nie doszło do zakażenia. Pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do wykonywania codziennych obowiązków oraz aktywności zawodowej. Na okres czternastu dni zaleca się powstrzymanie od wszelkich aktywności fizycznych. Po zabiegu pacjent nie powinien odczuwać żadnych działań niepożądanych. Należy jednak bacznie obserwować swój organizm i zgłosić się do lekarza  w momencie, gdy zauważy się coś niepokojącego. Należy przestrzegać zakazu spożywania alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.