Loading...
Blog eksperckiChorobyNowinki ze świata zdrowia

Dlaczego jestem zmęczony mimo pobytu na wakacjach?

Morze, plaża, wakacje

Czy ty też doświadczasz zmęczenia i wyczerpania na wakacjach?

Przyczyna jest jasna…

Mamy wakacje. Chodzimy na plażę. Oprócz promieni słońca, ładnych dziewczyn i rozgrzanego piasku można spotkać tu też psie odchody. Niczego nie podejrzewając kładziemy ręczniki na piasku. Najpierw psy się załatwiają a potem ludzie opalają. Wątpliwe jest czy wszyscy sprzątają po swoich pupilach, a np. głównym żywicielem tasiemca są psy, które wydalają z kałem jaja do gleby. Zarazić się można przez zanieczyszczone ziemią ręce i produkty spożywcze.

Zamki z piasku?

I wszystko pod paznokciami. Dziecko może zarazić się bakteriami poprzez zjedzenie skażonych jajek, nawet niewielkiej ilości piasku z piaskownicy. Pierwsze objawy to najczęściej ból brzucha, gorączka i wymioty. Obecność pasożytów jest szczególnie dotkliwa dla małych dzieci, ponieważ w zależności od umiejscowienia się, larwy wywołują silny kaszel, bóle głowy, alergie, duszności oraz bóle w klatce piersiowej.

Pasożyty są obecne w organizmie co trzeciego mieszkańca Europy! Każdego roku zabijają 14 milionów osób na świecie. Do zakażenia pasożytami dochodzi najczęściej w wyniku niewłaściwej higieny, spożycia zakażonego jedzenia lub wody.

Podróżując, korzystając z hoteli nie wiemy kto spał tutaj przed nami. Larwy bardzo sprytnie trafiają do pokojów hotelowych i apartamentów.

Nienaturalne zmęczenie? Alergia?

Głównym objawem obecności pasożyta, który rozwija się w organizmie człowieka jest częste zmęczenie. Kaszlemy, nie śpimy dobrze, nasilają się alergie, nie mamy nastroju.

Niestety, niektóre z tych objawów zmieniają się jako objawy powszechnych chorób. Na podstawie ostatnich badań, infekcja pasożytami dotyka czterech osób na pięć. Walka naszego ciała z pasożytami nas wyczerpuje i nie chcemy niczego. Tak wiele osób używa ekstraktów, które zwiększają odporność na niechciane pasożyty i je usuwają.

Powinniśmy pamiętać o tym, aby dwa razy w roku przeprowadzić kurację odrobaczającą.

LifeStyle Sylwia Sikora
www.sylwiasikora.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.