Loading...
Leki i suplementy

Dlaczego kobietom wypadają włosy i kiedy jest to powodem do niepokoju?

kobieta z długimi włosami której wiatr rozwiewa włosy

Wiele kobiet boryka się z problemem wypadających włosów.

Wypadanie włosów u kobiet – jak reagować?

Niewielka utrata włosów nie jest jeszcze powodem do niepokoju- jeśli jednak zauważymy ich coraz więcej na poduszce czy na ubraniu, a także kiedy zauważymy ich znaczne przerzedzanie się- trzeba zareagować. Jak się okazuje, wypadanie włosów u kobiet jest problemem dość powszechnym i to u pań w różnym wieku. Niektóre kobiety próbują radzić sobie z tym samodzielnie, inne od razu udają się na wizytę do trychologa, aby ten wskazał specjalistyczne preparaty zaradcze- takie jak szampony Hair Medic.

Nieodpowiednia dieta jedną z przyczyną problemu

Bardzo często przyczyną jest nieodpowiednia dieta. Nierzadko spotykanym scenariuszem jest utrata włosów wraz z utratą kilogramów w ramach wprowadzonej, nie do końca odpowiedniej diety redukcyjnej. Włosy mogą wypadać w konsekwencji niedoboru witamin, minerałów i ważnych dla organizmu pierwiastków. Najczęściej wśród takich substancji można wskazać witaminę D3, selen, a także żelazo, które też wpływa na kondycję całego organizmu. Często mówi się także o tym, że wypadanie włosów spowodowane jest niedoborem biotyny- warto jednak wiedzieć, że biotyna to po prostu związek dwóch witamin- H oraz B, które pochodzą z grupy witamin B rozpuszczalnych w wodzie.

Nieodpowiednia pielęgnacja, stres i hormony

Kolejnym, bardzo częstym powodem wypadania włosów jest ich nieodpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim chodzi tutaj o częste suszenie włosów oraz działanie wysoką temperaturą poprzez używanie takich urządzeń jak lokówka czy prostownica. Powodem utraty włosów mogą być też niskiej jakości preparaty pielęgnacyjne lub też bardzo mocne farby koloryzacyjne i rozjaśniacze, które są nakładane na włosy w nieodpowiedni sposób w warunkach domowych. Powodem utraty włosów może być też oczywiście stres oraz zmiany hormonalne. Powszechnym zjawiskiem jest wzmożona utrata włosów w przebiegu ciąży, a także już przy pierwszych oznakach nadchodzącej menopauzy. Kiedy samodzielnie podjęta terapia zaradcza nie daje odpowiednich efektów- najlepiej zgłosić się do specjalisty od włosów i skóry głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.