Loading...
Uroda

Dlaczego kosmetyki naturalne to najlepsze rozwiązanie w pielęgnacji skóry?

Kobieta używa naturalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry

Artykuł sponsorowany.

Każda skóra potrzebuje dużej dawki codziennej troski. W zależności od typu ma nieco inne potrzeby pielęgnacyjne, o czym warto pamiętać. Skóra każdego dnia narażona jest nie tylko na zanieczyszczenia, ale również klimatyzację, ogrzewanie czy promieniowanie słoneczne. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do uszkodzenia jej uszkodzenia, dlatego dobrze jest wiedzieć, jak się przed tym bronić. Niezawodne będą tu kosmetyki naturalne, między innymi Dermomedica czy PCA Skin. Dlaczego naturalne produkty to najlepszy sposób na pielęgnacje skóry?

Jaki produkt może być określany mianem naturalnego?

Nie każdy kosmetyk zawierający składniki wprost z natury, może być określany mianem naturalnego. Warto wiedzieć, że tego typu produkty posiadają swoją ściśle określoną definicję. Zgodnie z definicją opracowaną przez Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych, kosmetyk naturalny jest produktem przeznaczonym do pielęgnacji skóry, który zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Jest całkowicie pozbawiony składników chemicznych, a jego powstanie wynika wyłącznie z zastosowania naturalnych procesów. Naturalne składniki to te, które pochodzą z roślin, zwierząt lub substancji organicznych. Jeżeli w składzie kosmetyku znajdzie się choćby jeden, nawet niewielki dodatek syntetyczny, wówczas taki produkt nie będzie mógł nosić miana naturalnego.

Dlaczego warto stawiać na kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne są bezpieczne dla skóry. Ze względu na to, z jakich składników powstały, w przypadku produktów do pielęgnacji pochodzenia naturalnego jest niewielkie ryzyko alergii czy podrażnień wywołanych przez ich stosowanie. Takie kosmetyki nie zatykają porów, nie prowadzą również do naruszenia naturalnej bariery lipidowej skóry. Naturalne kosmetyki nie mogą zawierać parabenów, glikoli, olei mineralnych, SLS-ów czy wielu innych substancji uznawanych za szkodliwe nie dla skóry, ale i zdrowia. Idealnym wyborem w przypadku wrażliwej skóry będą kosmetyki Dermomedica czy PCA Skin, dostępne między innymi w sklepie https://y-s.eu/.

Kosmetyki naturalne naprawdę działają, a nie tylko maskują problem. W praktyce oznacza to, że zamiast zwalczać objawy, naturalne składniki zawarte w kosmetykach przyczyniają się do regeneracji skóry, dzięki czemu poprawia się jej wygląd, staje się bardziej elastyczna i miękka. Naturalna pielęgnacja jest niezwykle wartościowa dla skóry. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że efekty jej stosowania nie pojawiają się od razu. Na imponujące rezultaty trzeba będzie nieco zaczekać.

Uniwersalność to kolejna zaleta kosmetyków naturalnych, która wyróżnia je na tle konwencjonalnych produktów. Bardzo często te same produkty mogą być stosowane przez całą rodzinę. Duża część z nich bazuje na olejach naturalnych co oznacza, że jeden produkt może być stosowany do każdego typu skóry, w tym tej wrażliwej, która jak wiadomo, wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji.

Kosmetyki naturalne są odzwierciedleniem szacunku człowieka do natury i zwierząt. W środkach pielęgnacyjnych nie ma składników pochodzących od martwych zwierząt, a same kosmetyki na żadnym z etapów produkcji nie są na nich testowane. Większość takich kosmetyków powstała na bazie surowców wtórnych, co jest małym krokiem do rozwiązania problemu zbyt dużej ilości śmieci na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.