Loading...
Dom i rodzina

Dlaczego materac hybrydowy staje się coraz popularniejszy?

Kobieta śpi na łózku na materacu hybrydowym

Materace hybrydowe zaczynają zyskiwać coraz szersze grono zwolenników. Jest to rozwiązanie, które łączy w sobie zalety nowoczesnych wkładów sprężynowych i piankowych. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie niebywale wysokiego komfortu snu, który przyczynia się do pełnej regeneracji organizmu po ciężkim dniu. Jakie są zalety materacy hybrydowych i jak są skonstruowane?

Materace hybrydowe – co to jest?

Materac hybrydowy to wkład, który łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy materacy sprężynowych i piankowych. To rozwiązanie zostało stworzone dla osób, które poszukują najwyższego komfortu snu, a także wysokiej jakości komponentów, które gwarantują optymalne podparcie ciała. Osiągnięcie takiego efektu możliwe jest dzięki połączeniu sprężyn umieszczonych w specjalnych kieszeniach z innowacyjnymi rodzajami pianek.

Materace hybrydowe mogą występować w wielu wariantach konfiguracyjnych. W zależności od użytych do produkcji materiałów, kolejności ich ułożenia oraz grubości warstw, mogą one charakteryzować się innymi właściwościami lub stopniem twardości. Najczęściej podstawą materacy hybrydowych są sprężyny umieszczone kieszeniowo, co pozwala im pracować niezależnie od siebie. Najlepsze wkłady charakteryzują się bardzo dużą ilością sprężyn o mniejszej średnicy. To przekłada się na wyższą elastyczność punktową i optymalne podparcie kręgosłupa.

Na wierzchniej warstwie znajduje się zaawansowana technologicznie pianka. Wysokiej jakości materace hybrydowe mają na wierzchu kilka warstw różnego rodzaju pianek i mogą osiągać wysokość nawet 30 cm. Także większość wkładów sprężynowych ma górną warstwę z pianki, jednak nie oznacza, że są to hybrydy.

Dlaczego warto spać na materacu hybrydowym?

Jak widać wyżej, materace hybrydowe są niezwykle zaawansowane technologicznie. Zapewniają one wyjątkowy komfort snu i są polecane osobom borykającym się z problemami z kręgosłupem. Charakterystyczna dla nich jest wygoda wypoczynku, którą ciężko porównać z innymi rodzajami materacy.

Podczas wyboru takiego wkładu warto zwrócić uwagę na właściwości higieniczne pianki, ponieważ ich zastosowanie sprawia, że są w pełni bezpieczne dla alergików. Komponenty najwyższej jakości nie uczulają i nie podrażniają skóry. Natomiast pianka charakteryzuje się dodatkowo przewiewnością i łatwym odprowadzaniem wilgoci. Większość hybryd jest także wyposażona w praktyczne pokrowce. Chronią one nie tylko przed zabrudzeniem materac, ale także przed jego uszkodzeniem. Można je łatwo wyprać i ponownie założyć.

Odpowiednio dobrany materac hybrydowy ma również wpływ na zdrowie użytkownika. Sprężyny, wyczulone na nacisk, perfekcyjnie podtrzymują każdy odcinek kręgosłupa. Z kolei wierzchnia warstwa z pianki termoelastycznej szybko reaguje na zmiany położenia ciała i zapamiętuje jego kształt. Przekłada się to oczywiście na jeszcze lepszą regenerację organizmu i komfortowy sen. Materace hybrydowe są również świetnym wyborem do wysokich łóżek kontynentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.