Loading...
Hobby

Dlaczego ogrodniczy sklep internetowy

Zakupy w internecie

Są dwa sezony, w ciągu roku, gdzie zwykle ogrodnicy traktują dom jak noclegownię. Jednym z nich jest wiosna, drugim takim sezonem jest jesień, kiedy zazwyczaj sadzi się drzewa i krzewy.

Rośliny do ogrodu

Wiosna jest to pora wzmożonej pracy na działkach czy w ogrodach. Każdy, kto lubi grzebać w ziemi z niecierpliwością wyczekuje tej pory roku. Jest to najlepszy termin aby coś przesadzać, zmieniać koncepcję ogrodu czy rabatki. Wtedy też najlepiej jest wysadzać rośliny do gruntu. Jednak bieganie za roślinami po sklepach, gdy tyle pracy czeka w ogrodzie, nie jest budującym pomysłem. Dlatego warto niekiedy skorzystać z opcji:

  • katalogów ogrodniczych;
  • internetowych sklepów ogrodniczych.

Dzięki temu możemy zamówić naprawdę wiele różnego rodzaju odmian, często niedostępnych w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Zalety kupowania roślin przez Internet

Za tym aby kupować rośliny przez Internet przemawia wiele.

Czas

Chwila przeznaczona na wpisanie odpowiedniego hasła w sieci, a następnie porównanie cen w kilku sklepach to zaledwie ułamek tego, co byśmy musieli przeznaczyć jadąc do najbliższego sklepu ogrodniczego.

Duży wybór

Przeglądając oferty internetowych sklepów ogrodniczych mamy o wiele większy wybór odmian, gatunków. Możemy je porównywać, sprawdzać szybko jakie mają wymagania i czy pasują do naszego ogrodu.

Oszczędność

Często przeglądając sklepy czy portale aukcyjne można znaleźć dobre przeceny. Zamawiając zwykle powyżej jakiejś kwoty mamy dodatkowe bonusy np.:

  • darmowa wysyłka;
  • gratisy.

Kilka wad kupowania przez Internet roślin

Niestety, nie ma tak kolorowo jakby się mogło wydawać. Zazwyczaj to co ma zalety ma także i wady.

Niezgodność z opisem

Czasem może się zdarzyć, że otrzymana roślina niestety, ale nie jest tą, którą zamawialiśmy. Bo akurat ktoś się pomylił w kompletowaniu zamówienia, albo trafiliśmy na nieuczciwego sprzedawcę.

Wybór na podstawie zdjęć

Kupując przez Internet wybieramy na podstawie zdjęcia. Nie mamy możliwości wybrać sobie taką cebulkę czy tak a nie inaczej rozrośnięty krzaczek borówki. Niektórym to przeszkadza.

Transport

Z przewozem roślin ze sklepu do domu prywatnym autem nie ma problemu. Jednak jak jest to kurier, a drzewko jedzie nie wiadomo skąd, to może do nas dotrzeć w mało szczęśliwym stanie. Sprzedawcy dokładają starań aby rośliny były dobrze zabezpieczone na czas transportu.

Jednak jeśli chodzi o zakupy przez Internet to te wady dotyczą każdego zamówienia. Dlatego nie ma się co przejmować, bo kupując w ten sposób zaoszczędzimy dużo czasu i pieniędzy. Jest to szczególnie istotne, kiedy czeka nas dużo prac wiosennych w ogrodzie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.