Loading...
Leczenie

Dlaczego warto skorzystać z usług chirurga naczyniowego prywatnie?

Chirurdzy naczyniowi podczas operacji

Chirurg naczyniowy zajmuje się leczeniem pacjentów, u których pojawiają się jakiekolwiek niedrożności w żyłach lub tętnicach. Objawiają się one zazwyczaj w postaci tak zwanych żylaków, które stanowią poważny problem, z którym musi borykać się coraz więcej osób. Z tego względu chirurgia naczyniowa staje się coraz bardziej popularną specjalizacją, z której korzysta wiele osób.

Poradnia chirurgii naczyniowej – dlaczego warto prywatnie?

Chirurg naczyniowy ma niezwykle odpowiedzialne zadanie, ponieważ do jakości wykonanego przez niego zabiegu zależy, jak szybko przepływ krwi w poszczególnych naczyniach krwionośnych będzie przywrócony. Obecnie wizyty, które są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia do chirurga naczyniowego mają niezwykle odległe terminy. Jest to spowodowane coraz większa ilością osób, które mają poważne problemy z naczyniami krwionośnymi oraz muszą w jak najkrótszym terminie pożyć się zatorów, które są niezwykle niebezpieczne. Jednak chirurg naczyniowy prywatnie przyjmuje w poradni chirurgii naczyniowej oraz ma znacznie krótszy termin realizacji wizyt ze względu na mniejszą ilość osób, które są chętne oraz znacznie większą ilość miejsc. W związku z tym jedną z zalet korzystania z poradni, gdzie przyjmuje chirurg naczyniowy prywatnie jest krótki czas oczekiwania. Jest natomiast wiadome, że czas jest niezwykle istotny podczas leczenia oraz diagnostyki.

Kolejną zaletą korzystania z wiedzy oraz porady chirurga naczyniowego prywatnie jest fakt, że wówczas lekarz posiada więcej możliwości wykonania leczenia niż w przypadku działania na NFZ. Jest to spowodowane tym, że tylko pewna część zabiegów jest refundowana, a więc możliwa do wykonania w publicznej placówce. Wynika to z faktu, że oferowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia zabiegi również są skuteczne, jednak mogą być znacznie mniej komfortowe dla pacjenta. Z tego względu, mając na uwadze swój komfort oraz możliwość krótszej rekonwalescencji i szybszego powrotu do pełni zdrowia, wielu pacjentów decyduje się na skorzystanie z prywatnych usług lekarza chirurgia naczyniowego.

Istnieje wiele możliwości wykonania zabiegu medycznego. Jedna z nich zakłada, że pacjent zapisze się na wizytę refundowaną oraz w podobny sposób wykona zabieg w państwowej placówce. Jednak czas oczekiwania jest znacznie wydłużony ze względu na ograniczoną ilość miejsc oraz wiele osób, które są chętnie na wykonanie podobnych zabiegów w ramach refundacji z NFZ. Jednak istnieje również inna możliwość, a mianowicie skorzystanie z prywatnych usług chirurga naczyniowego, który wykona zabieg znacznie szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.