Loading...
Uroda

Dlaczego warto wybrać się na zabieg z kwasem hialuronowym?

kobieta po zabiegu z kwasem hialuronowym

Młodzieńczy owal, uwydatnione policzki, kształtne i piękne usta – to niektóre z efektów, jakie może przynieść zabieg z kwasem hialuronowym. Wypełniacz ten umożliwia szybką i bezpieczną metamorfozę, dlatego cieszy się niezwykłą popularnością w klinikach i gabinetach medycyny estetycznej. Dowiedz się, na jakie wskazania pomoże wypełnienie kwasem hialuronowym.

Zalety kwasu hialuronowego

Substancja ta występuje naturalnie w ludzkim organizmie, jest odpowiedzialna m.in. za odpowiednie nawilżenie tkanek. Czy wiedziałeś, że kwas hialuronowy to składnik gałek ocznych albo chrząstki stawowej? Dlatego właśnie substancja ta z chęcią stosowana jest również w okulistyce i ortopedii, nie tylko w celu upiększania w gabinetach medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania dużej ilości wody, dlatego wpływa m.in. na sprężystość, jędrność i nawilżenie skóry, przyczynia się do spłycenia zmarszczek i ogólnie sprawia, że skóra wygląda młodziej i zdrowiej.

Metamorfoza nosa kwasem hialuronowym

To jedna z tych substancji, które potrafią odmienić wygląd w kilka chwil. Czasem mała zmiana potrafi zrobić wielką różnicę. Niech za przykład posłuży korekta nosa kwasem hialuronowym. Na czym polega zabieg? Lekarz za pomocą cienkiej igły lub kaniuli podaje w określone miejsce wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego i modeluje go w odpowiedni sposób na danym obszarze. Efekt korekty nosa jest widoczny natychmiast. Taki zabieg trwa niezwykle krótko – do 45 minut, a potrafi dać podobne efekty, jak przy czasochłonnych operacjach plastycznych. Kwas hialuronowy w tym przypadku pozwoli skorygować niedoskonałości czy nierówności nosa oraz wizualnie poprawić jego grzbiet. W związku z tym, iż wypełniacz ten ulega wchłanianiu, zabiegi z kwasem hialuronowym należy powtarzać, w zależności od pacjenta co ok. 12 miesięcy.

Kwas hialuronowy na wolumetrię twarzy

Wraz z upływem lat twarz zaczyna tracić swój młodzieńczy owal, opadają tkanki, skóra staje się wiotka, zauważamy, iż przestała być tak sprężysta, jak kiedyś. Wolumetria twarzy to remedium na te wszystkie problemy. Jest to zabieg na bazie kwasu hialuronowego, który służy modelowaniu konturów oraz poszczególnych elementów twarzy. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż zabieg ten daje doskonałe rezultaty bez konieczności przechodzenia długotrwałej rekonwalescencji, jak po operacji plastycznej. Taki zabieg wolumetryczny za pomocą kwasu hialuronowego jest bezpieczny oraz nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań, trwa w zależności od danego problemu od 15 do 45 minut. To niezwykle krótko, jak na wspaniałe efekty, jakie może dać.

Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w określone partie ciała oraz wymodelowaniu ich za pomocą delikatnych, funkcjonalnych ruchów dłoni. Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu? W zależności od wskazań preparat ten potrafi uwydatnić i poprawić kształt dolnej części twarzy (żuchwy, podbródka) czy zaokrąglić lub podnieść policzki (nadając im młodzieńczy wygląd).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.