Loading...
Uroda

Dlaczego warto zdecydować się na SMP?

Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy, powszechnie nazywana SMP, to niechirurgiczny zabieg, który wykorzystuje mikroigły (czasami nazywane nanoigłami) do osadzania kropek pigmentu w skórze głowy, aby naśladować wygląd prawdziwych mieszków włosowych, które właśnie zostały ogolone. Mając na uwadze niesamowite efekty końcowe trudno się dziwić, że technika ta jest z powodzeniem wybierana przez osoby, które doświadczają łysienia lub przerzedzenia włosów.

Mikropigmentacja skóry głowy sprawdza się nawet w przypadku długich włosów, które po SMP będą wyglądały na pełniejsze. SMP znana jest jednak z możliwości stworzenie iluzji  włosów krótko przyciętych.

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy – najważniejsze zalety

Pomyśl o zabiegu SMP jak o tatuażu na włosach. Jest podobny do microbladingu, innej formy pigmentacji kosmetycznej, chociaż microblading to głównie praca ręczna, a SMP wymaga elektrycznego urządzenia przypominającego maszynkę do tatuażu. Podczas gdy niektórzy specjaliści reklamują efekty SMP jako tymczasowe, ponieważ mogą zanikać po kilku latach, mikropigmentacja skóry głowy jest nadal uważana za trwały zabieg. Stopień blaknięcia w czasie zależy indywidualnie od osoby i jakości użytego pigmentu.

Tatuowanie skóry głowy było wykonywane od setek lat, ale termin SMP został użyty mniej więcej w 2009 roku, aby opisać proces jako dodatek do leczenia wypadania włosów. Gdy środowisko medyczne zaczęło akceptować tę formę poprawy wyglądu, termin SMP stał się powszechnie używany w leksykonie odbudowy włosów.

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy może być skuteczny u osób, które utraciły włosy z powodu łysienia plackowatego, starzenia się, łysienia typu męskiego i żeńskiego, zaburzeń hormonalnych lub nowotworów. Może wypełnić cofającą się linię włosów lub łysiny, sprawić, że cienkie włosy (w tym wokół skroni) będą wyglądać na pełniejsze i ukryć blizny po operacji przeszczepu włosów lub urazie.

Jak znaleźć klinikę oferującą mikropigmentację skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy  jest zabiegiem bezpiecznym i co najważniejsze efekty pojawiają się praktycznie od razu. Ważne jest, aby znaleźć specjalistów w swojej dziedzinie, którzy są wykwalifikowani i doświadczeni. Najlepiej podczas poszukiwań kierować się opiniami i poleceniami od osób, które już wcześniej miały okazję korzystać z zabiegu. Przeprowadzenie takiego researchu może ogromnie pomóc w procesie podejmowania decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.