Loading...
Uroda

Dlaczego wybieramy tatuaż jeleń? Jaka jest jego symbolika?

Jeleń na wzgórzu, jako czesty motyw w sztuce tatuażu

Jeleń to majestatyczne, szlachetne i dostojne zwierzę. Przez niektórych nazywany jest zwierzęciem mocy. Budzi respekt i sprawia wrażenia zwierzęcia idącego swoją drogą. Kiedy myślimy o jeleniu mamy w głowie obraz natury. Bowiem zwierzę to zamieszkuje lasy Europy i Ameryki Północnej.

Tatuaż jeleń – charakterystyka

Jeleń jest bardzo popularnym pomysłem na tatuaż wśród miłośników zwierząt i nie tylko. Niesie on za sobą ciekawą symbolikę. Decydując się na taki wzór musimy zdawać sobie sprawę, że nie będzie to minimalistyczny, mały tatuaż. Ze względu na swoje poroże musi być on dość sporym tatuażem. Najczęstsze miejsca wybierane na ten wzór to:

  • klatka piersiowa,
  • plecy,
  • udo,
  • przedramię,
  • ramię,
  • łydka.

Na ten wzór decydują się przede wszystkim mężczyźni. Kobiety tatuują sobie zazwyczaj sarnę. Oczywiście nie oznacza to, że motyw ten zarezerwowany jest wyłącznie dla płci męskiej.

Tatuaż jeleń – znaczenie

Jeleń należy do tatuaży z pozytywnym znaczeniem. Jest on znacznikiem wdzięku i gracji. Widząc jelenia myślimy także o sile. Jest to bowiem mosiężne zwierzę.

Z drugiej strony jeleń jest symbolem dobroci, ponieważ jest to łagodne zwierzę. Celtowie wierzyli, że jeleń jest najstarszym mieszkańcem naszej planety. Symbolizuje on na pewno długowieczność, odrodzenie. W Chinach wierzono, że istota ta przynosi szczęście i bogactwo. Indianie interpretowali poroże jelenia z Drzewem Życia.

Motyw tego zwierzęcia właśnie z drzewem będzie na pewno ciekawym pomysłem na tatuaż. Jeleń jest symbolem siły i odwagi. Osoby decydujące się na ten wzór na skórze dążą do postawionych sobie celów. Spełniają swoje marzenia. Także ten wzór naniesiony na naszą skórę będzie przypominał nam jak ważne jest kroczenie swoją drogą.

Tatuaż jeleń – kobiety 

U kobiet także możemy spotkać ten wzór. Symbolizuje on miłość i jej pragnienie. Niekiedy kobiety tatuujące sobie jelenia zostały oszukane, zawiodły się w miłości. Teraz bardzo ostrożnie wybierają swojego partnera życiowego i trudno zdobyć ich zaufanie. Kobiety często wybierają motyw dwóch jeleni. Oznacza to, że bardzo ważna jest dla nich rodzina i związek.

Jeleń – Harry Potter

Jelenia możemy zauważyć u fanów Harrego Pottera. Bowiem patronusem tytułowego bohatera było właśnie to piękne zwierzę. Patronus to forma pozytywnej energii. Jest ona zmaterializowana pod postacią srebrnego obłoku. Przyjmuje właśnie formę zwierzęcia. W takim przypadku jeleń na naszej skórze chroni nas, przypomina nam, że z każdej trudnej sytuacji jest wyjście. Dodaje nam otuchy w trudnych chwilach.

Czaszka jelenia

Mimo tego, że jeleń kojarzony jest z pozytywnym motywem to część osób decyduje się na tatuaż czaszki tego zwierzęcia. Tutaj ma to wydźwięk negatywny. Oznacza to zło, zgon. Motyw ten wybierają często osoby mroczne, skrzywdzone przez los. 

Jeleń w geometrii

Geometria towarzyszy nam niemal wszędzie. Wielu ludzi decyduje się na wzór tatuażu jelenia właśnie w stylu geometrycznym. Oznaczać on może równowagę w naszym życiu. Nie dość, że kroczymy przez życie z siłą, spełniamy swoje marzenia i cele to dodatkowo robimy to w równowadze, w zgodzie ze sobą.

Tatuaż jeleń – inspirujące pomysły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.