Loading...
Uroda

Dobroczynne efekty masowania szczotką na sucho

Szczota do masowania na sucho leży na stole

Artykuł sponsorowany.

Masaż na sucho to metoda zachowania jędrnej i młodo wyglądającej skóry. Aby był skuteczny, musi być przeprowadzony poprawnie i wykonany odpowiednim sprzętem. Dlatego też należy wpierw poznać tajniki i metody masażu ciała szczotką na sucho, a dopiero później wprowadzać je w życie. Jeśli chcesz dołączyć do tego zacnego grona – czytaj dalej!

Szczotka do masażu na sucho – jak jej używać poprawnie?

Szczotkowanie na sucho to pewien swoisty rytuał, który należy wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji. Zajmuje on nie więcej niż 20 minut, ale efekty są niesamowite. O ile przeprowadzisz go poprawnie. Szczotka do masażu na sucho musi być zawsze czysta – po każdym użyciu należy ją wytrzepać, a następnie umyć w wodzie z delikatnym detergentem. Następnie porządnie wysuszyć i dopiero wtedy schować do pudełka, gdzie będzie chroniona przed kurzem. Szczotkowanie na sucho rozpoczyna się od stóp. Następnie używając kolistych ruchów, przesuwa się coraz wyżej: przez łydki i uda, aż po pośladki, brzuch i piersi. Na końcu masuje się ręce – od dłoni, aż do ramion. Tak przeprowadzony masaż, poprawia krążenie krwi, usuwa martwy naskórek oraz pobudza układ limfatyczny do działania, dzięki czemu skóra oczyszcza się także od wewnątrz i przyśpiesza procesy regeneracji. Tak pobudzoną skórę obmywamy delikatnie ciepłą wodą pod prysznicem, a następnie na mokre ciało nakładamy olejek lub balsam, by zatrzymać jak najwięcej wody w organizmie.

Szczotka do masażu na mokro – jaki daje efekt?

Zarówno szczotka do suchego masażu, jak i szczotka do masażu na mokro dają takie same rezultaty. Pobudzona do działania skóra szybciej się regeneruje, dzięki czemu już po kilku razach można zauważyć pozytywne rezultaty. Skóra staje się bardziej miękka i jędrna. Jest dużo lepiej nawilżona. Dzięki temu znikają przebarwienia i zaczerwienienia. Zmniejsza się widocznie cellulit oraz rozjaśniają się rozstępy. Szczotkowanie działa także jak peeling, dzięki czemu pozbywamy się nadmiaru martwego naskórka oraz niwelujemy problem wrastających włosków. Pobudzenie układu limfatycznego i krwionośnego pomaga zmniejszać stany zapalne, obrzęki, podkręca układ odpornościowy, a także niweluje dolegliwości bólowe mięśni i stawów.

Szczotki do masażu – gdzie kupić?

Na rynku jest szeroki wybór szczotek do masażu. Jednak najlepiej wybierać te produkowane lokalnie. Dzięki temu wybierasz produkt w pełni ekologiczny i bezpieczny na ciebie i środowiska. W Polsce produkcją szczotek do masażu zajmuje się firma Anmar Brush, której produkty możesz kupić przez ich sklep internetowy pod adresem: https://anmar-brush.pl/. To tam znajdziesz szczotki z polskiego drewna uzupełnione o naturalne włosie końskie, szczecinę lub włosie roślinne – jak na przykład to pozyskiwane z agawy. Szczotki Anmar Brush są olejowane – dzięki czemu dużo lepiej znoszą wodę, nadają się do szczotkowania ciała na mokro oraz bezpiecznie przetrwają czyszczenie każdego dnia. Mają także wygodne, bawełniane paski, które ułatwiają operowanie szczotką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.