Loading...
Zdrowie

Dobry materac receptą na zdrowy sen

Artykuł partnera.

Nie ulega wątpliwości, że spokojny sen znacząco wpływa na życie człowieka, jego kondycję psychiczną i fizyczną, samopoczucie oraz efektywność w wykonywaniu codziennych obowiązków. Nie trudno zauważyć, że 1/3 naszej egzystencji odbywa się właśnie w łóżku. To pokazuje, jak istotny dla człowieka jest odpoczynek nocny, który z pozoru mógłby się wydawać marnotrawstwem cennych godzin, a tak naprawdę jest źródłem zdrowia. Dlatego należy troszczyć się o właściwy i niczym niezakłócony sen, na który wpływa wewnętrzne wyciszenie, ale i komfort leżenia na wygodnym materacu i w pachnącej pościeli.

Subiektywne spojrzenie na wygodę spania

Jaki powinien być materac? To pytanie może być skierowane do każdego użytkownika indywidualnie, a odpowiedź na nie z pewnością nie będzie jednoznaczna. Tyle zdań, ilu konsumentów ze swoimi odrębnymi potrzebami i upodobaniami. Na szczęście ich preferencje mogą być w pełni zaspokojone przez oferowane na rynku produkty, w których można przebierać w nieskończoność. Czasami warto skorzystać z opinii fachowca, który posiada profesjonalną wiedzę z zakresu zastosowanej technologii produkcji, użytych materiałów oraz ich wpływu na jakość snu. Takiej specjalistycznej porady na pewno z chęcią udzielą konsultanci FDM.pl (Fabryka Dobrych Materacy) z którymi swobodnie można porozmawiać na czacie lub przez telefon.

Wybór materaca odpowiedniego dla siebie

Mnogość rynkowych ofert materacy może przyprawić o zawrót głowy. Który wybrać? To dylemat wielu klientów. Z pewnością inny produkt dedykowany będzie dla właścicieli miejsc świadczących usługi noclegowe, dla których najbardziej istotna będzie wytrzymałość, funkcjonalność oraz stosunkowo niska cena. Takie zalety mogą oni znaleźć w materacach bonellowych, zbudowanych z wielu sprężyn w kształcie klepsydry, których konstrukcja gwarantuje solidność.

Użytkownicy o płytkim śnie

Inne oczekiwania napływają ze strony klientów, którzy cenią sobie niezakłócony sen i nie chcą odczuwać dyskomfortu podczas zmiany pozycji przez siebie lub partnera. Trzaskanie, falowanie i wgniecenia na łóżku są dla nich nie do zaakceptowania. Materace multipocket i kieszeniowe dzięki systemowi sprężyn, umieszczonych w oddzielnych kieszeniach, nie powodują tych nieprzyjemnych efektów. Dodatkowo posiadają 7 stref twardości, które uwzględniają różną masę ciała w poszczególnych jego partiach, przez co każda część ciała może spokojnie odpocząć.

Na dolegliwości zdrowotne

Niektóre osoby wymagają szczególnej troski podczas snu. Tak jest w przypadku klientów z krzywym kręgosłupem i problemami kostno – stawowymi, dla których znalezienie odpowiedniej pozycji do snu jest nie lada wyzwaniem. Interesującym rozwiązaniem na takie problemy może się okazać materac lateksowy lub termoelastyczny, który pod wpływem ciepła idealnie dostosowuje się do sylwetki użytkownika. Wygodne poduszki do spania również przydają się w łagodzeniu ortopedycznych przypadłości, zwłaszcza problematycznego odcinka szyjnego.

Materace kokosowe, czy materace z gryką to produkty, które bardzo często przeznaczone są dla dzieci, które walczą z alergiami. Liczy się ich naturalność, przewiewność oraz brak drażniących skórę substancji.

Grunt to dobry sen

Warto, aby przed podjęciem decyzji o zakupie materaca wsłuchać się we własne potrzeby, wziąć pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale i zdrowotne. W przypadku wątpliwości, zawsze można skorzystać z porady specjalisty z Fabryki Dobrych Materacy, który posiada niezbędną wiedzę produktową. Z infolinii można skorzystać także w weekendy. Nie należy się martwić, jeżeli zamówiony materac nie spełni naszych oczekiwań. Na jego zwrot jest aż 30 dni. Dodatkowo FDM.pl udziela dwuletniej gwarancji na swoje produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.