Loading...
Uroda

Doczepiane włosy – jak wybrać?

Kobieta z doczepianymi długimi włosami

Włosy doczepiane stanowią ciekawe akcesorium w sytuacji, gdy chcesz ekspresowo odmienić wygląd swojej fryzury lub w kilka chwil dodać jej objętości. Aby jednak rezultat był zgodny z oczekiwaniami, trzeba wybrać odpowiednie pasma. Na co zwrócić uwagę, kupując doczepiane włosy? Jak dobrać ich długość? Czy samodzielne doczepianie włosów ma sens?

1. Włosy doczepiane – rodzaje

2. Jak dobrać długość?

3. Jak dobrać kolor?

O efekcie, jaki uzyskasz, decyduje przede wszystkim prawidłowo dobrana długość i gramatura włosów oraz metoda zastosowana do ich doczepiania.

Włosy doczepiane – rodzaje

Jeśli zainteresujesz się przedłużaniem włosów, szybko zorientujesz się, że istnieje kilka rodzajów pasm, które możesz wykorzystać. Zgodnie z podstawową klasyfikacją wyróżniamy włosy doczepiane na ciepło lub na zimno oraz włosy naturalne i syntetyczne.

Jedną z metod przedłużania włosów i ich zagęszczania jest doczepianie na ciepło, wykorzystujące specjalny klej nakładany u nasady. Eksperci podkreślają jednak, że ten sposób nie powinien być wykorzystywany zbyt często, ponieważ z czasem można zauważyć pogorszenie kondycji naturalnych włosów, które stają się cieńsze. Zdecydowanie bezpieczniejsze i łatwiejsze, jeśli planujesz samodzielnie doczepiać włosy, są włosy clip in naturalne. Są to dopinane pasma na specjalnych, dyskretnych mocowaniach. Włosy clip in nie uszkadzają struktury naturalnych włosów i nadwyrężają cebulek.

Jak dobrać długość?

Na doczepianie pasm możesz zdecydować się dlatego, że marzą ci się gęste włosy lub dlatego, że chcesz uzyskać długie włosy na wielkie wyjście. W obu tych przypadkach warto zadać sobie pytanie, jak dobrać długość włosów, by uzyskać pożądany efekt. Jak zmierzyć pożądaną długość włosów? Odmierz ją od okolicy ucha – miejsca założenia taśmy.

Jeśli chcesz nosić doczepiane włosy często, a podstawowym celem jest zagęszczenie fryzury i poprawienie jej wyglądu, w zupełności wystarczą naturalne włosy doczepiane clip in o długości ok. 40 cm. W ten sposób stworzysz naturalny efekt półdługich i gęstych pasm. W przypadku włosów dłuższych, ale cienkich, zdecyduj się na mające ok. 50 – 55 cm doczepiane włosy na taśmie. Jeszcze dłuższy model wybierz, gdy planujesz stworzyć efektowne upięcia. Sprawdzi się on także przy stylizowaniu fal oraz loków.

Jak dobrać kolor?

Gdy decydujesz się na przedłużanie włosów clip in, do wybory masz włosy w różnych kolorach. Poszukaj barwy zbliżonej do koloru twoich naturalnych włosów. Możesz także wybrać pasma o jeden ton jaśniejsze, nigdy ciemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.