Loading...
Dom i rodzina

Domek dla dzieci czy może namiot – co lepiej sprawdzi się w ogrodzie?

Dziewczyna w domku do zabawy.

Chcesz zapewnić dziecku możliwość fantastycznej zabawy w ogrodzie? Nie wiesz czy lepszym wyborem będzie domek ogrodowy a może namiot? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Letnie temperatury i piękne słońce sprzyjają zabawom na świeżym powietrzu. Dzieci kochają naśladować dorosłych oraz ukrywać się dlatego też domek ogrodowy czy też namiot będą znakomitym pomysłem na zabawkę dla pociechy. Która z tych zabawek będzie jednak lepszym wyborem? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Domek dla dzieci jak i też namiot z całą pewnością należą do jednych z bardziej popularnych wśród dzieci zabawek. Dają bowiem malcom podobne możliwości jak tworzone z foteli i koców bazy gdzie dzieci chowają się przed dorosłymi i przebywają w zupełnie innych światach wykreowanych w swojej wyobraźni. Przyjrzymy się zatem najpierw zaletom namiotów do ogrodu a potem domkom ogrodowym i postaramy się podpowiedzieć, które z tych dwóch rozwiązań wybrać.

Ogrodowy namiot dla dziecka

Na samym początku należy zaznaczyć, że namioty ogrodowe dla dzieci nie są tożsame z namiotami turystycznymi. Służą one bowiem wyłącznie do zabawy ( można je też umieścić w domu ). Najczęściej namioty dla dzieci wyróżniać będzie bajkowa i oszałamiająca szata graficzna z motywem bajkowym lub też komiksowym. Namioty ogrodowe dla dzieci mogą kształtem przypominać zarówno domek jak i też indiański namiot tipi. Rzadziej spotykane są namioty w kształcie tuneli.

Namiot do ogrodu dla dzieci – co jest istotne podczas wyboru?

Wybierając namiot dla dzieci warto upewnić się, że dany model posiada wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Kolejną istotną kwestią jest materiał z jakiego został wykonany namiot. Optymalnym wyborem będzie tkanina wodoodporna i łatwa do utrzymania w czystości. Jeżeli dziecko ma ulubioną bajkę to warto poszukać namiotu z motywem graficznym pochodzącym właśnie z jego ulubionej kreskówki. Obecnie w sklepach bez problemu można dostać namioty z wizerunkami bohaterów tak popularnych bajek jak Psi Patrol czy też świnka Pepa.

Ogrodowe domki dla dzieci

Własny domek ogrodowy to marzenie wielu maluchów. Dzięki takiej zabawce dziecko może jeszcze pełniej odwzorowywać świat dorosłych i bawić się w dom. Najczęściej na rynku spotkać można drewniane lub też plastikowe domki dla dzieci. Jedne i drugie posiadają drzwi, okna oraz taras. Oprócz tego spotkać można domki ogrodowe jedno piętrowe jak i też dwu piętrowe.

Czym kierować się podczas wyboru domek ogrodowego dla dzieci?

Analogicznie jak w przypadku domków ogrodowych należy upewnić się, że dany model posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Kolejny aspekt to materiał z którego został wykonany domek. Jak wspomnieliśmy wcześniej wyróżniamy plastikowe domki dla dzieci jak i też drewniane domki ogrodowe dla najmłodszych. Jedne i drugie mają swoje wady i zalety. Domki drewniane są nieco bardziej wytrzymałe i stabilne. Będą jednak droższe w zakupie. Oprócz tego wymagają one okresowej pielęgnacji tak aby farba, którą zostało pomalowane drewno nadal prezentowała się okazale. Plastikowe domki ogrodowe natomiast odznaczają się niższą ceną, są dostępne w dużo szerszej palecie kolorów oraz umożliwiają ich łatwe i bezproblemowe przenoszenie z miejsca na miejsce. Domki plastikowe nie wymagają również dodatkowej konserwacji.

Namiot do ogrodu czy domek do ogrodu?

Która z dwóch wspomnianych zabawek będzie zatem lepszym wyborem? Otóż obie zabawki mają swoje plusy i minusy. Namiot do ogrodu to z całą pewnością tańsze rozwiązanie pod względem zakupu. Zaletę stanowi natomiast duży wybór wzorów oraz możliwość wykorzystania namiotu również wewnątrz domu ( na przykład w zimie ) oraz jego proste przenoszenie z miejsca na miejsce. Namiot wydaje się również bezpieczniejszy dla młodszych dzieci ze względu na użyte materiały i brak ostrych krawędzi.

Domki ogrodowe to natomiast wybór dla osób, które cenią sobie trwałość i jakość. Domek drewniany czy też domek plastikowy przetrwa bez problemu kilkanaście sezonów. Oprócz tego domek można wykorzystać jako magazyn na dziecięce zabawki lub też połączyć domek ze zjeżdżalnią lub piaskownicą tworząc wyjątkowy kompleks do zabawy dla maluchów.

Jak zatem widzicie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na temat tego, które rozwiązanie jest lepsze. Ostateczną decyzję powinni podjąć rodzice po rozmowie z pociechą, bo to właśnie jemu zabawa ma sprawiać największą przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.