Loading...
Sport

Domowa siłownia – wybór przyrządów do ćwiczeń

Siłownia


Stworzenie siłowni w domu pozwala na ćwiczenie w dogodnych dla nas godzinach. Nie trzeba wówczas generować czasu i pieniędzy na odwiedzanie profesjonalnych siłowni. Jak wybrać właściwy sprzęt, by móc ćwiczyć wszystkie partie ciała?

Artykuł sponsorowany

Zanim wybierzemy sprzęt

Planowanie domowej siłowni powinniśmy zacząć od ustalenia, jak dużą ilością miejsca dysponujemy. Niektóre urządzenia zajmują sporo przestrzeni. W małych wnętrzach lepiej sprawdzą się sprzęty o mniejszym rozmiarze. Kolejną sprawą są finanse. Warto rozważyć stopniowe zwiększanie ilości sprzętu, gdyż ceny niektórych urządzeń są wysokie.

Urządzenia do domowej siłowni.

  • Atlas treningowy – to jedno z najważniejszych urządzeń do ćwiczeń. Z pewnością warto w niego zainwestować, gdyż pozwala na trening każdej części ciała. Umożliwia ćwiczenia z różnym obciążeniem i w różnych pozycjach. Wyposażony jest w aż cztery stanowiska: do ćwiczeń klatki piersiowej, tricepsów, trenażer nóg i dolny drążek. Jednak zajmuje sporo miejsca i nie jest tani.

  • Ławka treningowa – zamiast atlasu, w początkującej siłowni możemy wstawić ławkę. Wybór modelu z możliwością regulowania umożliwi ćwiczenie różnych partii ciała. Składana konstrukcja ławki sprawia, że nie zajmuje ona dużo miejsca. Jest to urządzenie podstawowe w każdej domowej siłowni

  • Sztanga lub gryf – służą do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń z obciążeniem, przede wszystkim do poprawy muskulatury i treningu siłowego.

  • Orbitrek – najczęściej wybierane urządzenie do siłowni domowej. Daje możliwość angażowania wszystkich grup mięśni. Pomaga wzmocnić i wymodelować sylwetkę w krótkim czasie.

  • Bieżnia elektryczna – idealna do użytku domowego. Pozwala zadbać o dobrą kondycję i rzeźbę. Wzmacnia serce i mięśnie. Pomaga w pozbyciu się nadwagi, poprzez przyśpieszenie spalania kalorii i tłuszczu. Różne stopnie trudności umożliwiają trening symulujący odmienne ukształtowanie terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.