Loading...
Dom i rodzina

Drzwi obrotowe do kabiny prysznicowej – kiedy warto się na nie zdecydować?

Zamontowane obrotowe drzwi do kabiny prysznicowej

Umiejętnie dobrane drzwi prysznicowe mają fundamentalne znaczenie pod kątem późniejszego korzystania z kabiny. Oprócz aspektów funkcjonalnych, warto również mieć na uwadze design spójny z ogólną aranżacją łazienki. Kiedy warto zdecydować się na drzwi obrotowe do kabiny prysznicowej?

Swobodne wejście do kabiny

Drzwi obrotowe otwierane na zewnątrz gwarantują w pierwszej kolejności swobodne wejście do kabiny. Dodatkową zaletą omawianego rozwiązania jest jednoczesna oszczędność przestrzeni wewnątrz prysznica.

Na drzwi obrotowe do kabiny warto się zdecydować przede wszystkim w przypadku posiadania łazienki o zwiększonych gabarytach. Dzięki temu swobodne kołysanie nie będzie stwarzało ryzyka uderzania w inne elementy wystroju pomieszczenia.

Drzwi otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz?

Drzwi obrotowe otwierane na zewnątrz stanowią doskonałe rozwiązanie pod kątem swobodnego wejścia do kabiny prysznicowej. Wspomniany aspekt warto mieć na uwadze szczególnie w przypadku domowników starszych bądź osób niepełnosprawnych, posiadających trudności z przemieszczaniem się.

Drzwi otwierane do wewnątrz pozwolą z kolei zaoszczędzić miejsce w łazience, co nierzadko stanowi argument przemawiający za zakupem konkretnego modelu.

Nowoczesna aranżacja łazienki

Drzwi do kabiny prysznicowej dobierane są zarówno pod kątem funkcjonalności, jak również estetyki zgodnej z ogólnym wystrojem pomieszczenia. Doskonałym dopełnieniem minimalistycznej łazienki utrzymanej w stylu glamour są drzwi prysznicowe o charakterze obrotowym.

Nowoczesna kabina prysznicowa pozwala skupić uwagę na pozostałych elementach wystroju łazienki. Drzwi obrotowe stanowią obecnie standard we wnętrzach o charakterze glamour, zarówno ze względu na minimalistyczny sposób wykonania, jak również nietuzinkowy sposób otwarcia.

Kabina prysznicowa wyposażona w drzwi obrotowe stanowi element wystroju łazienki o szczególnym znaczeniu. Egzemplarze dostępne na rynku są nierzadko wyposażone w polerowane profile aluminiowe, dodatkowo podkreślające elegancję kranów.

Innowacyjny mechanizm obrotu

Szyba drzwiowa montowana jest w tym przypadku na zawiasie obrotowym, gwarantującym wieloletnie, bezawaryjne funkcjonowanie. Drzwi obrotowe potrzebują znacznie mniej miejsca w porównaniu do modeli uchylnych, ze względu na mechanizm obrotu wokół własnej osi.

Wchodząc pod prysznic część szyby chowa się wewnątrz kabiny, co stanowi zarówno rozwiązanie estetyczne, jak również ponadprzeciętnie funkcjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.