Loading...
Choroby

E-recepta online – warto mieć do niej dostęp

Chora kobieta siedzi na kanpie przykryta kocem

Zdrowie jest jedną z tych rzeczy w naszym życiu, o którą trzeba dbać nieustannie i na każdym kroku. Odpowiednia dieta, ruch na świeżym powietrzu, regularny sen, unikanie używek, itp., wszystkie te aspekty mają kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Czasem jednak bywa tak, że w naszym życiu pojawi się choroba, która będzie wymagała dobrze dobranej terapii oraz odpowiednich lekarstw. Niektóre schorzenia mają charakter czasowy, inne pozostaną z nami na całe życie. W większości przypadków potrzebne nam będą więc leki, które często są wydawane w aptece, tylko i wyłącznie na podstawie recepty. By takie lekarstwa otrzymać, trzeba się więc udać do przychodni albo prywatnego gabinetu i odczekać swoje, by taką receptę dostać. Na szczęście w obecnych czasach dostępne są alternatywy, dzięki którym istnieje możliwość otrzymania recepty bez wychodzenia z domu. Recepta online, bo o niej tu mowa, z pewnością ułatwi nam codzienne życie. Warto więc przyjrzeć się tej propozycji z bliska, bo może jest to coś, czego właśnie szukamy.

Chora kobieta rozmawia z lekarzem przez telefon

E-recepta – gdzie szukać najbardziej przystępnych rozwiązań?

Jeśli więc cierpimy na przewlekłe schorzenia, co wiąże się z koniecznością zażywania określonych lekarstw, to e recepta będzie tym rozwiązaniem, po które z pewnością warto sięgnąć. Recepty online są wystawiane przez lekarzy specjalistów, z którymi kontaktujemy się poprzez Internet, korzystając ze specjalnych witryn sieciowych, takich jak: www.e-recepta.net. Aby otrzymać potrzebne leki, niezbędna będzie więc konsultacja lekarska, którą trzeba będzie wcześniej opłacić. Można w ten sposób otrzymać receptę na konkretny lek, który jest nam niezbędny do funkcjonowania. By do tego doszło lekarz online będzie musiał otrzymać wypełniony przez nas formularz i na jego podstawie przystąpi do konsultacji lekarskiej online. Ostatecznie każda wydana przez niego e-recepta, przejdzie także przez Internetowe Konto Pacjenta, a przepisane leki będziemy mogli wykupić w dowolnej aptece. Mogą do nas także trafić w ten sposób, np. recepty transgraniczne, które będziemy mogli zrealizować w różnych aptekach.

Warto sięgać po recepty online!

Całkiem niedawno w gabinecie lekarskim w nasze ręce trafiała tradycyjna recepta, którą realizowaliśmy w aptece. Obecnie e-recepty mają przeważnie formę SMS-a z kodem cyfrowym, na podstawie którego możemy zrealizować e-receptę w dowolnej aptece. Dla tych z nas, którzy są przyzwyczajeni do recepty w postaci papierowej, istnieje możliwość wybrania takiego rozwiązania. Po konsultacji medycznej możemy więc oczekiwać również e-recepty, przesłanej na naszą pocztę mejlową, w pliku który możemy sobie wydrukować. Z wystawieniem e-recepty poprzez konsultację telefoniczną wiążą się właściwie same zalety. Oszczędzamy w ten sposób czas na dojazd oraz wizytę u lekarza, a także wydatki, które by się z tym bezpośrednio wiązały. E-recepty w telefonie raczej na pewno nie zgubimy a dodatkowo łatwo będzie ją nam znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta. Oczywiście nie będzie możliwości wystawienia e-recepty w formie elektronicznej osobie o nieustalonej tożsamości, bo żeby taką receptę otrzymać trzeba podać numer PESEL. Dzięki wyżej wymienionej platformie internetowej można wystawić e-receptę nawet w piętnaście minut, a więc jest to bardzo atrakcyjna forma otrzymania recepty poprzez wiadomość SMS naprawdę w szybkim czasie.

Solidne i uczciwe rozwiązanie – wszystko zobaczymy na Internetowym Koncie Pacjenta

Wystawianie recept online jest więc rozwiązaniem, z którego z pewnością warto skorzystać. Można w ten sposób bez kłopotu otrzymać, np. tabletki na odchudzanie na receptę, leki na otyłość na receptę 2021, czy też receptę na tabletkę „dzień po”. E-recepty pojawiają się od razu w naszej historii leczenia, do której ma także dostęp lekarz, który udziela nam konsultacji online. W rachubę podczas takiej wizyty wchodzi nie tylko e-recepta online – można w ten sposób także dostać zwolnienie lekarskie, czyli popularnie mówiąc: L4 online. Warto więc dokładnie zapoznać się z wszelkimi informacjami, dostępnymi na wyżej wymienionej stronie, by skorzystać z niej w stosownym momencie. Należy jednak pamiętać, że w wyjątkowych przypadkach konieczna może być osobista wizyta u lekarza. Warto też pamiętać, że receptę przeważnie możemy zrealizować w ciągu trzydziestu dni od daty wystawienia, choć czasem termin ten może ulec wydłużeniu. Obowiązek wystawiania recept spoczywa na lekarzach i to z nimi należy konsultować możliwość ewentualnego wydłużenia czasu realizacji e-recept. Wykupując receptę w każdej aptece starajmy się nie kupować leków na zapas, bo nie zawsze będzie to najlepsze rozwiązanie. Najczęściej pojawiające się problemy to leki, których termin ważności właśnie minął. Skoro możemy otrzymać wydruk informacyjny z e-receptą online w kwadrans, to nie ma sensu kolekcjonowanie recept na zapas. Pamiętajmy także, że przepisy szczegółowe mogą ulegać zmianie, więc warto być na bieżąco z tym, jaka recepta jest w naszym zasięgu. Na pytania dotyczące tego typu aspektów z pewnością znajdziemy odpowiedzi w wyżej wymienionej witrynie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.