Loading...
ChorobyNowinki ze świata zdrowia

Eksperci apelują o pieniężne wsparcie walki z AIDS

Opublikowano wezwanie naukowców zajmujących się badaniem nad metodami walki z AIDS w krajach, gdzie występuje największe zagrożenie chorobą. Zweryfikowano sumę potrzebnych środków finansowych – dotychczasowa pomoc najbogatszych krajów świata wynosiła około miliarda dolarów rocznie, ale eksperci szacują potrzeby na 8 do 10 miliardów, które należy wydać na leczenie, zapobieganie zakażeniom, kształcenie lekarzy, budowę szpitali – szczególnie w krajach mniej zamożnych.

W ramach walki z infekcją wirusem HIV w krajach trzeciego świata wynegocjowano 90 % zniżki na zakup leków hamujących rozwój choroby, ale nadal potrzeby są ogromne.
Kraje biroące udział w szczycie G-8 w Genui zadeklarowały założenie Funduszu wspierającego walkę z chorobami na świecie. Fundusz powstał z inicjatywy ONZ. Dotąd wszystkie kraje G-8 wpłaciły pieniżdze na konto Funduszu – najwięcej USA i Wielka Brytania – po 200 mln dolarów. Warto wspomnieć, że do inicjatywy przyłączyła się również Fundacja Billa Gates’a wpłacjąc 100 mln dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.