Loading...
Zdrowie

Fotel wygodny dla kręgosłupa, dlaczego jest tak ważny?

kobieta siedzi na odpowiednim footelu dla kręgosłupa

Dla osób, które borykają się z bólami kręgosłupa, praca w fotelu biurowym może być niekomfortowa. Wtedy rozpoczynają się poszukiwania mebla, który nie tylko będzie dobrze się prezentował, ale również przyniesie ulgę w czasie siedzenia. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się więcej.

Jakie zalety przynosi fotel na chory kręgosłup?

Specjalny fotel, przeznaczony jest dla osób, które na co dzień spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej. Przede wszystkim ma on zapobiegać schorzeniom kręgosłupa oraz dawać komfort. Mogą z niego skorzystać programiści, księgowi, graficy, architekci czy osoby prowadzące swoją działalność. Jest on również rekomendowany dla osób ze schorzeniami kręgosłupa takimi jak: rwa kulszowa, skrzywienia kręgosłupa czy jego zniekształcenia. Dużą zaletą takiego krzesła jest to, że ma szerokie siedzisko oraz regulowany zagłówek, dzięki czemu zapewnia wygodne siedzenie nawet dla osób wysokich.

Czym wyróżnia się fotel wygodny dla kręgosłupa?

Fotel wygodny dla kręgosłupa jest wyprofilowany w czterech kluczowych miejscach. To sprawia, że ten model wymusza prawidłową postawę ciała, dzięki czemu zapobiega nowym schorzeniom, a także niweluje te istniejące. Poza tym odciąża guzy kulszowe, a to pozytywnie wpływa na miednicę i jej powrót do fizjologicznej postawy. Takie fotel ma jednak o wiele więcej zalet. Dobrze kształtuje sylwetkę, eliminuje zmęczenie, a także napięcie mięśni. Taki fotel zmniejsza ból podczas długotrwałej pracy siedzącej oraz wpływa na odpowiednie ułożenie na całej długości kręgosłupa.

Co jeszcze musisz wiedzieć o wygodnym fotelu dla kręgosłupa?

Warto zdecydować się na tego typu produkt, jeśli zależy nam na ochronie przed nowymi schorzeniami oraz eliminacji nieprzyjemnych bóli kręgosłupa. Jest to możliwe, dzięki wbudowanemu systemowi zdrowego siedzenia. Osoby pracujące przez długi czas przy komputerze, potrzebują komfortu, jakie zapewnia szerokie siedzisko wraz z oparciem. Taki fotel bez problemu dopasujemy do aranżacji naszego biura czy mieszkania. Jest to możliwe, ponieważ można dobrać kolor oraz materiał. Fotel można dopasować niemal do każdej sylwetki, gdyż jest opcja regulacji. Tak samo regulacji podlega także wysokość oraz podparcie odcinka piersiowego, oraz lędźwiowego.

Fotel posiada także funkcję bujania, przy pomocy której można swobodnie się kołysać. Jest to dobra opcja w przerwie od pracy. Poza tym fotel posiada regulowany zagłówek, ta opcja służy głównie do rozluźnienia oraz odprężenia mięśni karku w momencie, gdy chcemy odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.