Loading...
Choroby

Fundacja Henlianthus – problematyka trzymania moczu

Fundacja Helianthus to pierwsza w Polsce fundacja całkowicie poświęcona problematyce zaburzeń oddawania moczu. Generalnie w naszym społeczeństwie zaburzenia trzymania moczu postrzegane są jako nieprzyjemne zjawisko higieniczne, z którym chory najczęściej walczy domowymi sposobami, zamiast poszukać metod skutecznego wyleczenia u specjalistów. Fundacja postawiła sobie za cel zmianę tego stanu rzeczy.

W Polsce co szósta kobieta po 35 roku życia jest dotknięta tą dolegliwością – w różnych stadiach jej rozwoju. Zapadają na nią również mężczyźni, aczkolwiek o połowę rzadziej. W liczbach bezwzględnych oznacza to, że ponad dwa miliony osób cierpi na zaburzenia mikcji. Jest to blisko 6% społeczeństwa , tak więc powinniśmy mówić o chorobie społecznej. Nadrzędnym celem fundacji jest działanie na rzecz osób cierpiących z powodu zaburzeń mikcji, upowszechnianie wiedzy o tym schorzeniu oraz szeroko rozumiana edukacja wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Fundacja od momentu powstania podjęła współpracę z wyspecjalizowaną kliniką urologiczno-ginekologiczną. W działalności merytorycznej fundacja opiera się o wytyczne ICS (International Continence Society). Środki na prowadzenie działalności statutowej pochodzą ze spadków, darowizn subwencji i zbiórek oraz z prowadzonej działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.