Loading...
Jedzenie

Gabinet dietetyczny

dietetyk w swoim gabinecie dietetycznym

Dziś przeciętny użytkownik Internetu ma dostęp do wielu źródeł, z których może on czerpać wiedzę na temat żywienia czy gotowe jadłospisy. Jednak ich ilość nie zawsze idzie w parze z jakością, ponieważ dany artykuł czy nawet książkę, może napisać każdy (nawet ktoś kto nie miał nigdy do czynienia z branżą dietetyczną). Dlatego należy zapamiętać, że po rzetelną wiedzę na temat żywienia udajemy się tylko i wyłącznie do dietetyka. Bo jedynie wtedy mamy pewność, że to co usłyszymy na temat żywienia będzie zgodne z prawdą.

Dietetycy pracują w różnego rodzaju placówkach, ale ostatnio dużą popularnością cieszą się gabinety dietetyczne. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, ponieważ podczas wizyty możesz sam na sam porozmawiać z naszym dietetykiem, który poświęci Ci tyle czasu, ile potrzebujesz. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się sieć polskich centrów dietetycznych „Projekt zdrowie”, w których pracują specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Zdobyli oni zaufanie wielu pacjentów w całej Polsce, a ich liczba wciąż wzrasta.

Kto powinien udać się do gabinetu dietetycznego?

W niektórych kręgach istnieje błędne przekonanie, że do gabinetu dietetycznego powinny udawać się tylko osoby borykające się z otyłością lub te, którym choroba ogranicza normalne funkcjonowanie, a w tym odżywianie. Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ nawet wtedy, gdy czujemy się i wyglądamy zdrowo, to i tak warto zgłosić się do dietetyka. Może on wtedy m.in. ocenić czy nasz dotychczasowy jadłospis jest korzystny dla naszego zdrowia, czy może trzeba coś zmienić, np. ze względu na zbyt małą ilość danej witaminy czy składnika pokarmowego w naszym sposobie odżywiania. Natomiast w przypadku gdy ktoś jest chory, dietetyk może przygotować tak skomponowany plan żywienia, by produkty żywieniowe spożywane przez pacjenta nie wchodziły w interakcje z przyjmowanymi przez niego lekami.

Holistyczne podejście do pacjenta w Projekcie Zdrowie

W gabinecie dietetycznym możesz dowiedzieć się czegoś o sobie, a nie tylko o swojej diecie. Dzięki profesjonalnym analizatorom składu ciała, które znajdują się w tego rodzaju gabinetach, mamy możliwość uzyskania szczegółowych informacji o naszym organizmie, tj. rozkład masy tłuszczowej, mięśniowej i wody w obrębie ciała. Jest to niezwykle pomocne nie tylko w pracy dietetyka sportowego z jego pacjentami, ale też dla każdego innego dietetyka, który na tej podstawie może opracować w pełni spersonalizowany plan żywieniowy.

Dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na samodzielne udanie się do gabinetu dietetycznego, również znaleziono sposób na to, by bez wychodzenia z domu mogły skorzystać z porady dietetycznej. Mowa tutaj o gabinetach online. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, dlatego zespół „Projekt zdrowie” również włączył tego typu usługę do swojej oferty. Jest to korzystne rozwiązanie w opinii wielu Polaków, którzy dzięki temu mogą mieć zapewnione wsparcie dietetyka bez względu na to gdzie się znajdują.

Podsumowując, warto chociaż raz udać się do dietetyka, by móc zobaczyć w tym specjaliście naszego sojusznika, a nie wroga. Może się okazać, że za drzwiami gabinetu jest ktoś, kto poprawi jakość naszego życia, a może nawet jego długość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.