Loading...
Suplementy

Gdzie bezpiecznie kupować leki przez Internet?

Mężczyzna praujący w aptece układa leki na półkach

Już około 20 proc. Polaków kupuje leki przez Internet i liczba ta nieustannie wzrasta. Koniecznie trzeba jednak wybierać bezpieczne i sprawdzone źródła tego typu preparatów, czyli przede wszystkim apteki online. Co sprawia, że to właśnie apteki internetowe są najlepszym źródłem w przypadku zakupów farmaceutyków przez internet? Serdecznie zachęcamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Bezpieczne i sprawdzone leki online

Statystyki pokazują, że nawet połowa farmaceutyków sprzedawanych przez Internet może być fałszywa. Ich źródłem najczęściej są różnego rodzaju fora oraz serwisy aukcyjne, których działalność nie jest sprawdzana tak, jak ma to miejsce w przypadku każdej apteki internetowej. Apteka online musi być bowiem dopuszczona do prowadzenia działalności i spełniać szereg rygorystycznych zasad. Zawsze pozyskuje też preparaty od sprawdzonych dostawców, co pozwala być pewnym, że są to farmaceutyki oryginalne, czyli dostarczone bezpośrednio od producenta. Tego samego nie gwarantują podmioty niesprawdzone, które przez brak regulacji mogą niestety nabywać leki z sobie wiadomych źródeł. Często są to więc fałszywe preparaty z wręcz niebezpiecznymi składami.

Apteka internetowa, czyli pomoc dla pacjenta

Co równie istotne dla samych nabywców, leki przez Internet w aptekach online można kupować z pomocą farmaceutów, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo transakcji. Każdy tego typu podmiot musi pełnić tzw. dyżur farmaceutyczny, pozwalając tym samym potencjalnym klientom na skontaktowanie się w celu wyboru danego preparatu. Tym samym pacjent może pozyskać sprawdzone oraz rzetelne informacje na temat dawkowania danego preparatu, jego składu, a także ewentualnych przeciwwskazań. Dzięki temu otrzymuje podobną pomoc, co w przypadku zakupów w aptece działającej stacjonarnie.

Godziny takiego dyżuru są zazwyczaj dostępne w sekcji z informacjami o aptece, umieszczonymi na samym dole strony. Najczęściej są to godziny od 8 do 16, co także warto mieć na uwadze decydując się na zakupy.

Ulotka, czyli podstawa bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo kupowania leków przez Internet to również możliwość zapoznania się z ulotką takiego preparatu. To równie kluczowe, aby móc sprawdzić skład danego środka, a także jakiekolwiek przeciwwskazania do jego stosowania. Co ważne, pacjent kupujący w aptece online również ma dostęp do takiej ulotki i może dokładnie się z nią zapoznać, jeszcze przed zakupem. Ponownie są to informacje udostępniane przez producenta danego preparatu, dlatego można ufać ich rzetelności.

Jak doskonale widać, bezpieczne kupowanie leków bez recepty online jest możliwe dzięki aptekom internetowym. To podmioty dopuszczone do prowadzenia tego typu działalności oraz funkcjonujące w sposób rzetelny, które gwarantują dostęp do legalnych produktów bezpośrednio do producenta. Oczywiście bezpieczeństwo to również prawidłowe dawkowanie, w którego kwestii zawsze należy zapoznać się z ulotką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.