Loading...
SeksZdrowie

Gdzie jest punkt g i za co odpowiada?

Kobiecy punkt G

W latach 50. XX wieku niemiecki ginekolog E. Grefenberg opisał charakterystyczny, specyficzny obszar erogenny na wewnętrznej, górnej ścianie pochwy, który później został nazwany przez niego „punktem G”.

Gdzie jest punkt g i za co odpowiada?

Strefa erogenna to obszar ciała, który jest wrażliwy na stymulację seksualną. Niektóre kobiety zgłaszają, że odczuwają ogromną przyjemność ze stymulacji tego obszaru. Jednak inne zgłaszają frustrację z powodu niemożności znalezienia swojego punktu G lub przekonanie, że go nie mają. Od tego czasu pytanie o to, czy kobiety mają punkt G, czy nie, pozostaje przedmiotem debaty naukowej i prywatnych dyskusji.

Punkt G — informacje ogólne

Można powiedzieć, że pewne odniesienia do czegoś takiego jak punkt G sięgają czasów średniowiecza. Na przykład XVII-wieczny holenderski lekarz Rainier de Graaf opisał „wytrysk” kobiety i nazwał strefę erogenną w pochwie, którą nazwał homologiczną do męskiej prostaty. W tym kontekście na przestrzeni wieków stosowano różne metody uwalniania „nasienia kobiecego” (poprzez smarowanie pochwy lub, jak niektórzy uważali, wytrysk kobiecy) w leczeniu „uduszenia” ex semine retento („uduszenia macicy”), histerii kobiecej, wścieklizny macicy lub zielonej choroby. Metody były niewyszukane, ale czasami bardzo skuteczne. Zazwyczaj kobieta, taka jak położna lub akuszerka, pocierała palcami ścianki pochwy lub wkładała do pochwy stopniowo i od tyłu przedmioty w kształcie prącia.

W latach 50. badania Graefenberga koncentrowały się na stymulacji cewki moczowej. Stwierdził on, że: „Strefę erotyczną można zawsze znaleźć i zaznaczyć na przedniej ścianie pochwy wzdłuż przebiegu cewki moczowej.” Koncepcja kobiecego punktu G pojawiła się w naszym życiu dzięki publikacji Spot G dotyczącej ludzkiej seksualności, wydanej w 1982 roku przez Ladasa, Whipple’a i Perry’ego.

Debata nad punktem G

Punkt G i debata na temat jego obecności lub jego braku w pochwie kobiety, prawdopodobnie pozostanie kontrowersyjnym tematem ze względu na trudności w pomiarze i interpretacji opisywanych doświadczeń, związanych z jego znalezieniem i przyjemnością płynącą z oddziaływania na niego.

Kobiety, które odnalazły swój punkt G, nie potrzebują badań naukowych, aby udowodnić wszystkim, że ich doświadczenia są naprawdę pozytywne. Podobnie osoby, które nie mogą znaleźć swojego punktu G, nie muszą wytrwale dążyć do jego odnalezienia. Wszyscy jesteśmy w stanie cieszyć się przyjemnym seksem bez tego punktu.

Gdzie jest punkt G?

Ważne jest, aby wyjaśnić, że punkt G nie jest w rzeczywistości oddzielną, wyizolowaną częścią anatomii pochwy. Badania z lat 2016-2017 pozwoliły na lepsze poznanie tego aspektu kobiecej fizjologii.

Co zatem stało się znane?

Zamiast być osobnym miejscem w pochwie, punkt G jest częścią sieci łechtaczkowej. Oznacza to, że kiedy stymulujesz punkt G, tak naprawdę stymulujesz część łechtaczki, która jest znacznie większa, niż nam się wydaje.

Lokalizacja miejsca łechtaczki może się różnić w zależności od osoby. Wyjaśnia to dlaczego często trudno znaleźć punkt G. Jednak kiedy już to nastąpi, a pozytywny efekt stymulacji punktu G zostanie utrwalony w podświadomości, rozpoczyna się proces poznawania kobiecej ejakulacji. Pomaga to kobietom osiągnąć orgazm pochwowy. Innymi słowy, odkrycie punktu G i bezpośrednie dotarcie do niego może u niektórych kobiet zwiększyć przyjemność seksualną, a parom zapewnić wspaniałe doznania.

Jak wykryć strefę G u siebie?

Punkt G znajduje się 4,5-7,0 cm od wejścia do pochwy do wewnątrz, wzdłuż przedniej ściany. Aby znaleźć punkt G palcami, wystarczy przejechać dłonią w dół, dotykając brzucha aż do pochwy. Następnie należy wprowadzić do pochwy jeden lub dwa palce skrzyżowane na sobie, aż znajdą się na głębokości wspomnianych wyżej centymetrów. Jeśli się to uda, poczuć można swój punkt G na opuszkach palców, wykonując płynne pociągnięcia palcami.

Odnajdywanie punktu G

Niektóre kobiety odnajdują punkt G niemal natychmiast, podczas gdy inne mogą go znaleźć metodą prób i błędów. Aby zwiększyć szanse na znalezienie jego lokalizacji, można spróbować wykonać następujące czynności:

  • Różne rodzaje stymulacji, np. twarda, miękka, wibrująca lub głaskanie.
  • Spróbuj użyć zakrzywionej zabawki seksualnej zaprojektowanej specjalnie dla punktu G.
  • Zmieniaj pozycje ciała, aby znaleźć najlepszy dostęp do tego obszaru.
  • Spróbuj zastosować nacisk i stymulację w kilku różnych miejscach pochwy w pobliżu planowanej lokalizacji punktu G. Zwróć uwagę na to, w jakich obszarach stymulacja sprawia, że czujesz się dobrze lub po prostu reagujesz inaczej.
  • Eksploruj i szukaj punktu G bez partnera. Ponieważ reakcja ciała na ten obszar może być nieprzewidywalna, łatwiej jest znaleźć właściwe podejście do punktu G, kiedy kobieta ma nad nim pełną kontrolę i nic jej nie rozprasza.

Jak zrozumieć, że to naprawdę punkt G?

Jeśli pod palcem wyczuje się żebrowany lub teksturowany obszar pochwy, jesteśmy na dobrej drodze do punktu G. Będziemy wiedzieć, że to on ponieważ w dotyku będzie przypominał zgrubienie w kształcie fasolki. Może być on bardziej teksturowany (szorstki) niż otaczająca go tkanka pochwy.

Jak nie pomylić punkt G z punktem A?

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy, że głębiej w pochwie znajduje się jeszcze jeden nadwrażliwy obszar. Jest to punkt A, znany również jako strefa erogenna przedniego łuku pochwy. Punkt A znajduje się na przedniej ścianie pochwy, podobnie jak punkt G, ale znacznie głębiej. Może to czasem prowadzić do dezorientacji, gdy próbujesz dowiedzieć się, jak znaleźć swój punkt G.

Stymulacja punktu A różni się nieco od pracy z punktem G. Większość mężczyzn będzie w stanie dosięgnąć go palcami, stosując te same techniki, co w przypadku punktu G. Może się jednak okazać, że palce nie są wystarczająco długie i będzie trzaba użyć dildo lub czegoś podobnego, aby dotrzeć do punktu A.

Jeśli więc stwierdzimy, że płytka stymulacja (na głębokości 4-6 cm) nie jest dla nas i wolimy głębokie penetracje, to najwyraźniej nasz punkt A jest bardziej wrażliwy niż punkt G.

Stymulacja punktu G

Kobieta która wyczuła swój punkt G
Źródło: Pexels.com

Reakcje ludzi na stymulację punktu G są różne. Niektóre kobiety w opiniach twierdzą, że ucisk w tej okolicy powoduje u nich wytrysk lub wytwarzanie znacznie większej ilości lubrykantu niż zwykle. Inni twierdzą, że zapewnia bardziej intensywny orgazm lub umożliwia osiągnięcie orgazmu w wyniku penetracji pochwy. Jeszcze inna grupa uważa, że znalezienie punktu G może być kluczem do osiągnięcia orgazmu podczas penetracji.

Niektóre dziewczęta nie potrafią znaleźć punktu G lub nie wierzą, że go mają. Inne uważają, że stymulacja rzekomego obszaru Greffenberga jest bolesna lub nieprzyjemna i nie odczuwają niczego poza częstym oddawaniem moczu. Jednak wszyscy, którzy mieli do czynienia z punktem G, zauważyli, że oferuje on wyjątkową formę intensywnej przyjemności, której nie można uzyskać z innych form stymulacji seksualnej.

Czy ginekolog może wyczuć punkt G?

Punkt G nie jest zwykle wyczuwalny podczas badania ginekologicznego, ponieważ aby punkt ten nabrzmiał i był wyczuwalny, trzeba go namierzyć. Lekarze, oczywiście, nie wywołują u swoich pacjentów podniecenia seksualnego. Dlatego zazwyczaj nie znajdują punktu G u kobiet. Pewne objawy wskazujące na obecność punktu G są sygnalizowane przez kobiety, które poddały się sesjom terapeutycznego masażu ginekologicznego podczas terapii schorzeń ginekologicznych.

Dlaczego nie mogę znaleźć swojego punktu G?

Punkt G nie jest taki sam dla wszystkich. Jednak niektóre kobiety mają trudności z ustaleniem tego punktu. Mogą nawet pomyśleć, że urodziły się bez niego. Nie ma się czym martwić. Powodem, dla którego wiele kobiet czuje, że nie może znaleźć swojego punktu G, jest to, że trzeba go „obudzić”. Jeśli punkt G nie jest w pełni aktywny trudno będzie znaleźć czerpać z niego przyjemność.

Dlaczego podczas stymulacji chce się sikać?

Kiedy już prawidłowo zlokalizowany zostanie punkt G, można zauważyć uczucie „potrzeby sikania” za każdym razem, kiedy następuje jego stymulacja. Uczucie potrzeby sikania, w czasie naciskania na punkt G, jest w porządku i powinno być oczekiwane jako wskazówka, że jesteśmy na dobrej drodze. Kobiety doświadczają tego uczucia, ponieważ pęcherz moczowy znajduje się nad punktem G. Kiedy więc naciskamy na punkt G palcami, dildo lub penisem, wywieramy również nacisk na pęcherz moczowy. Najbardziej użyteczną rzeczą, jaką dziewczyna może zrobić, aby zapobiec silnemu uczuciu potrzeby pójścia do toalety, jest oddawanie moczu przed stymulacją manualną lub kontaktem seksualnym pochwowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.