Gdzie kupić certyfikowane olejki eteryczne?

Artykuł partnera.

Naturalny olejek eteryczny to wyjątkowy produkt. Leczy on choroby duszy i ciała, wspomaga funkcjonowanie naszego organizmu i poprawia nasze samopoczucie. Warto jednak wiedzieć, gdzie kupić olejki eteryczne, gdyż tylko ich wysoka jakość gwarantuje uzyskanie oczekiwanych rezultatów w bezpieczny sposób. Podpowiadamy więc, jak rozpoznać prawdziwe olejki eteryczne i gdzie je zakupić.

Dlaczego warto kupować prawdziwe olejki eteryczne?

Wiele osób, które decyduje się kupić prawdziwe olejki eteryczne od razu zauważa istotną różnicę. Nic dziwnego, bo olejki zapachowe zyskują coraz większą popularność, a rynek powoli napełnia się produktami kiepskiej jakości, które mają przede wszystkim skusić potencjalnych klientów swoją niska ceną. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie lepiej jest kupić naturalne olejki, płacąc odpowiednią cenę, niż stosować olejki eteryczne niskiej jakości, bez osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

Idealnym przykładem będzie tutaj olejek różany, który bardzo często bywa fałszowany Nic dziwnego, bo do produkcji 1 kg olejku potrzebne jest aż 5 ton płatków! To z kolei powoduje, że olejki eteryczne naturalne są droższymi produktami. Trudno natomiast oczekiwać podobnych efektów po jakości olejków eterycznych w znacznie tańszej wersji. Dlatego też warto wiedzieć, gdzie kupić olejki eteryczne, by ich jakość i działanie były w pełni satysfakcjonujące.

 

Naturalny olejek eteryczny – jak rozpoznać ten prawdziwy?

Przy stosowaniu naturalnych olejków najlepiej sprawdzają się produkty najwyższej jakości. Na rynku dostępne są jednak różne rodzaje olejków eterycznych. Jak rozpoznać w 100% naturalny olejek lawendowy czy olejek miętowy? Zastosuj kil ka naszych rad, zanim umieścisz produkt w koszyku:

  • stawiaj wyłącznie na certyfikowane olejki eteryczne, dostępne w ofertach dobrych sklepów,
  • czytaj dokładnie informacje na opakowaniu, kupuj wyłącznie produkty z nazwą „olejek eteryczny”, umieszczoną na opakowaniach olejków eterycznych dobrej jakości,
  • zwróć uwagę na kraj pochodzenia,
  • wylej kroplę olejku na kartkę, jeśli pozostanie na niej tłusta plama, możesz podejrzewać, że jest on zanieczyszczony lub rozpuszczony,

Nie bój się również wąchania olejków eterycznych przed zakupem. Ci, którzy poszukują naturalnych olejków, z pewnością wyczują chemiczny zapach w niskiej jakości produktach.

Gdzie kupić olejki eteryczne najwyższej jakości?

Popularność olejków eterycznych nieustannie rośnie. Nic dziwnego, że dostępność różnych olejków na rynku jest dość spora, a ich ceny bardzo zróżnicowane. Chcąc poznać najlepsze właściwości olejków eterycznych i przekonać się, jakich efektów można się po nich spodziewać, warto sięgać wyłącznie po certyfikowane produkty bardzo wysokiej jakości. Takie właśnie posiada w swojej ofercie Olejkowy Sklep, stawiający wyłącznie na sprawdzone rozwiązania w postaci najlepszych produktów z ekologicznych farm. Sprzedawane w sklepie olejki eteryczne posiadają stosowne certyfikaty, gwarantujące odpowiednią jakość produktu, a przez to również i bezpieczeństwo stosowania. To wszystko z kolei przekłada się na szybkość osiągnięcia oczekiwanych rezultatów, a w konsekwencji pełne zadowolenie z podjętego wyboru.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.