Loading...
Dom i rodzina

Gdzie kupić dobry filtr do wody?

Zamontowany filtr do wody w kranie w kuchni

Artykuł partnera.

W większości polskich gospodarstw domowych doprowadzona jest przeważnie woda z sieci. Dosyć rzadko korzysta się obecnie z własnego ujęcia w formie studni. Picie wody prosto z kranu jest zatem możliwe, choć nadal budzi sporo kontrowersji. Przede wszystkim dlatego, że woda wodociągowa jest przeważnie chlorowana, co znacznie pogarsza jej smak, natomiast dzięki temu pozbawiona jest również bakterii i wirusów. Można jednak pić wodę z kranu i cieszyć się jej smakiem i aromatem. Wystarczy zdecydować się na montaż dobrego filtra. Gdzie kupić wysokojakościowe urządzenie? Zachęcamy do lektury.

Uzdatnianie wody kranowej

Proces uzdatniania polega na doprowadzeniu zanieczyszczonej wody do stanu czystości, jaki wymagany jest dla określonego zastosowania. Choć, jak już wcześniej wspomniane zostało, woda z wodociągów jest zazwyczaj pozbawiona bakterii oraz wirusów, bardzo często jest zwyczajnie niesmaczna z powodu obecnego w niej chloru. Może też zawierać drobne zanieczyszczenia mechaniczne, które gromadzą się w rurach. Należą do nich: drobny żwirek, piasek, muł lub różnego rodzaju męty.

Wykorzystując specjalne urządzenia, można uzdatnić wodę oraz poprawić jej jakość. W domowych warunkach stosuje się przede wszystkim różnego rodzaju filtry oraz zmiękczacze, dzięki temu woda jest czysta, smaczna, pozbawiona wszelkich związków organicznych, a także chemicznych.

Rodzaje filtrów do wody

Na rynku można znaleźć naprawdę spory wybór różnych rodzajów filtrów czyszczących oraz zmiękczających, które nadają wodzie pożądane parametry. Każdy z nich ma nieco inne działanie, dlatego warto wybrać produkt dopasowany do swoich potrzeb.

  • Filtry mechaniczne ‒ zatrzymują zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek żwir, rdza czy zawiesiny, które gromadzą się najczęściej w rurach wskutek, na przykład płukania sieci wodociągowej. Urządzenia te mogą mieć wkład piankowy, a nawet węglowy.
  • Filtry węglowe ‒ jedne z najpopularniejszych dostępnych na rynku. Węgiel aktywny pochłania chlor i różne związki organiczne, dzięki czemu znacznie poprawia smak wody, dlatego tak wiele osób decyduje się na ich zakup.
  • Zmiękczacze wody ‒ inaczej filtry zmiękczające. Jest to sprzęt, który pozbawia wodę twardości. Jony wapnia i magnezu zamieniane są na neutralne jony sodu. Dzięki czemu na powierzchni sprzętów AGD nie gromadzi się tak zwany kamień kotłowy.

Filtry wody ‒ gdzie kupić sprawdzone urządzenia?

Decydując się na zakup sprawdzonych urządzeń filtrujących wodę, warto postawić na wysokojakościowy sprzęt. Szczególnie polecamy skorzystanie z oferty firmy Technika Wody. Można tam znaleźć sporo różnorodnych filtrów węglowych, kuchennych, z jonizatorem samoczyszczących, ale także zmiękczających. Dzięki temu każdy wybierze coś dla siebie.

Chcąc pić wodę prosto z kranu i tym samym ograniczyć zakup plastikowych butelek, warto zdecydować się na montaż wysokojakościowych filtrów oczyszczających oraz zmiękczających. Urządzenia te świetnie radzą sobie ze zniwelowaniem wielu związków organicznych i chemicznych. Każdy, kto szuka urządzenia wysokojakościowego, które spełni wszystkie jego oczekiwania, powinien zdecydować się na skorzystanie z oferty firmy Technika Wody. W sklepie tym znajdują się wyłącznie sprawdzone i polecane urządzenia filtrujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.