Loading...
Dom i rodzina

Gdzie sprawdzą się płytki szklane? Podpowiadamy

Szklane płytki na ścianach w łazience w domu

Jak sama nazwa wskazuje, płytki szklane powstają ze szkła. Stanowią dobrą i zarazem bardzo modną alternatywę dla powszechnych płytek ceramicznych i gresowych. W jakich miejscach możemy je ułożyć, by stworzyć ciekawą aranżację?

Przez lata płytki ceramiczne, w tym mozaikę, układało się przede wszystkim w łazience, ewentualnie były również w kuchni. Jednak obecnie wybór jest tak duży, że sprawdzą się one w większości pomieszczeń. Będą nie tylko rozwiązaniem praktycznym, ale jednocześnie staną się dekoracją i podkreślą charakter wystroju. Dokładnie tak samo możemy postrzegać płytki szklane. Pozwolą uzyskać fantastyczny wystrój, a jednocześnie są znacznie trwalsze niż tapety, farby i inne materiały wykończeniowe, jakie wykorzystuje się na ścianie.

Gdzie można ułożyć szklane płytki?

Pierwszym miejscem, jakie przychodzi do głowy, jest oczywiście łazienka i rzeczywiście płytki szklane będą wyglądać w niej fantastycznie. Możemy je ułożyć na całej lub fragmencie ściany. Rewelacyjnie sprawdzą się jako obudowa wanna, wykończenie prysznica lub innej powierzchni, jaką chcielibyśmy wyeksponować. Drugim pomieszczeniem jest kuchnia. Szklana mozaika może zdobić przestrzeń nad blatem, a oprócz tego możemy ją wziąć pod uwagę, kiedy szukamy ciekawego sposobu na wykończenie wyspy kuchennej bądź wnęk.

Szklane płytki można uwzględnić też w innych pomieszczeniach. O ile ich zastosowanie w kuchni i łazience jest w pierwszej kolejności podyktowane względami praktycznymi, o tyle w przedpokoju, salonie bądź sypialni ważniejsza jest estetyka. Taką mozaikę można wykorzystać, by wyeksponować najważniejsze miejsca we wnętrzu. Przykładowo w salonie będzie fantastycznie prezentować się za kanapą. Warto ją też wykorzystać w okolicy kominka. Natomiast w przedpokoju może zdobić główną ścianę.

Dlaczego szklane płytki warto włączyć w wystrój?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie – mozaika jest znacznie trwalsza niż wiele innych materiałów wykończeniowych. Układając ją na ścianie, mamy pewność, że będzie prezentowała się doskonale przez wiele lat. Drugą jej zaletą jest uniwersalność. Płytki szklane można wykorzystać przy każdym wystroju. Pasują do niemal wszystkich modnych stylów aranżacyjnych, więc nawet kiedy w przyszłości postanowimy zmienić wystrój, to płytki w dalszym ciągu mogą zdobić ścianę. Zachętą będzie również to, że do mozaiki pasują każde meble i te o bardzo nowoczesnych formach i te nawiązujące do retro.

Warto też zwrócić uwagę na właściwości szkła. Piękny połysk sprawi, że nasze wystrój będzie elegancki i wytworny. Poza tym szkło optycznie powiększa przestrzeń i nadaje mu lekkości. Dzięki temu płytki ze szkła możemy wykorzystać nawet wtedy, gdy posiadamy małe mieszkanie. Do wyboru mamy mnóstwo wariantów kolorystycznych. Ponadto elementy tworzące szklaną mozaikę mogą być różnej wielkości i mieć inny kształt. Łatwo więc stworzymy z ich udziałem idealną aranżację. Mało tego, tak duży wybór sprawia, że każde wnętrze, w którym są szklane płytki, może wyglądać zupełnie inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.