Loading...
Uroda

Gdzie wydziarać tatuaż oko? Co symbolizują tatuaże oka?

Detaliczny tatuaż przedstawia ludzkie oko z misternie wykonaną tęczówką, w której znajduje się wyrafinowany wzór. Kontrastowe cienie i światło podkreślają głębię i realizm dzieła

Symbol oka jest znany w wielu kulturach już od starożytności. Oznacza światłość, Boga, wiedzę i umysł. Kojarzony jest również ze słońcem, miłością, życiem, władzą, czujnością, a także z niebezpieczeństwem. Symbol oka wiąże się też z charakterem, umysłem i duszą, a także z czarami i jasnowidzeniem.

Tatuaże oka – dla kogo?

Tatuaże z motywem oka wyglądają pięknie i pasują zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Mówi się też, że oczy są zwierciadłem duszy, dlatego tatuaż z motywem oka przywodzi na myśl sprawy duchowe. Oko jako wzór tatuażu symbolizuje ochronę życia, rozsądek i harmonię.

Tatuaż: oko opatrzności

Tatuarz oko opatrzności na ręce
Źródło: nenalucarini

Oko opatrzności, określane również jako „wszechwidzące oko”, to bardzo powszechnie występujący symbol. Wywodzi się on ze staroegipskiej tradycji. Pierwszy raz wystąpił około XVI wieku w formie oka otoczonego obłokami. Następnie zaczęto przedstawiać ten symbol jako oko w trójkącie, co stanowiło symbol Trójcy Świętej.

Oko patrzące z nieba na Ziemię to starożytny symbol Słońca, uznawane jest też za symbol wszechwiedzy. Egipcjanie utożsamiali oko z bóstwem Ozyrysa. Oko jako symbol Boga było popularnym motywem w okresie renesansu. Oko zamknięte wewnątrz trójkąta symbolizuje potrójną osobowość Boga. Ostatecznie znak ten został przyjęty przez masonów jako symbol Wielkiego Architekta.
Obecnie oko opatrzności jest niezwykle popularnym symbolem, który występuje na flagach, herbach czy banknotach, a także jako motyw na Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela.

Oko opatrzności tatuaż

Oko opatrzności to bardzo popularny i modny tatuaż z motywem oka. Sprawdza się w różnych stylistykach, dobrze wygląda zarówno czarny, jak i wielokolorowy. Prezentuje się ciekawie, kiedy jest wykonany w bardzo prosty i oszczędny sposób, nawet jako sam kontur. Może też wyglądać bardzo efektownie, gdy jest wykonany bardziej skomplikowaną techniką, np. trójwymiarowy.

Tatuaż oko proroka

Ręka z tatuażem oko proroka
Źródło: aleks_tat2

Innym popularnym wzorem tatuażu oka jest oko proroka. Symbol ten ma chronić osobę noszącą go przed złym wzrokiem, czyli przed zawistnymi spojrzeniami ludzi oraz rzuceniem na niej uroku. Jego zadaniem jest skupianie w sobie wszelkich złych energii i mocy przekazywanych nam przez innych ludzi. Jeśli nosimy go jako talizman i przedmiot pęknie, oznacza to, iż spełnił swoje zadanie i ochronił nas przed złymi urokami. Jego pochodzenie sięga czasów przed-islamskich. Jego ochronne działanie ma najsilniejszą moc, jeżeli zostaniemy obdarowani tym talizmanem lub my kogoś nim obdarujemy. Naród turecki jest wyjątkowo silnie przywiązany do tego symbolu i można go tam spotkać na każdym kroku – pojawia się na biżuterii, kafelkach czy na różnych budowlach.

Tatuaż przedstawiający oko proroka może być wykonany w najróżniejszych formach. Może mieć najprostszy wzór, czyli kilka kółek tworzących oko, ale warto się również pokusić o dużo bardziej wyszukane projekty.

Gdzie zrobić tatuaż oko?

W jakim miejscu na ciele najlepiej wykonać tatuaż ze wzorem oka?

Oczywiście, wszystko zależy od naszej fantazji i upodobań. Trzeba wziąć pod uwagę również to, czy chcemy, aby nasz tatuaż był widoczny na co dzień oraz czy możemy sobie na to pozwolić przy wykonywanej przez nas pracy.

Jednak warto zauważyć, iż najczęściej wybierane miejsca na tego typu tatuaże to:

  • Przedramię (szczególnie miejsca w okolicy zgięcia łokci).
  • Górna część ramienia.
  • Kark lub górna część pleców.

Warto więc rozważyć wykonanie tatuażu oka w tych miejscach.

Inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.