Loading...
Uroda

Gęste włosy w kilka godzin

mężczyzna z gęstymi, długimi włosami

Łysienie mężczyzn to bardzo często główny problem urodowy Panów i powód ich kompleksów. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę że ten defekt urody może dotyczyć nawet co trzeciego mężczyznę przed czterdziestką. Niektórzy Panowie zdają się nie zwracać na niego uwagi, rośnie jednak grupa mężczyzn dbających o swój wizerunek i aparycję, którzy dostrzegają problem i starają się podjąć z nim walkę przy pomocy kosmetyków, suplementów diety i zabiegów kosmetycznych w formie laseroterapii czy też mezoterapii.

Coraz większą popularnością, głównie przez wzgląd na swoją skuteczność, cieszy się także zabieg przeszczepu włosów . Ile trwa i jak wygląda taka procedura oraz na jakie efekty można liczyć? Oto odpowiedź na te najczęściej zadawane pytania. Przeszczep włosów to zabieg, który pomaga uzupełnić i zagęścić owłosienie na obszarach gdzie pacjent odczuwa jego brak. Sam zabieg trwa kilka godzin, zależnie od zastosowanej techniki oraz obszaru przeszczepu. Nie jest bardzo inwazyjny, już po kilku dniach bez problemu można wrócić do codziennego funkcjonowania i pracy zawodowej. Oczywiście jak każda metoda leczenia, także i przeszczep włosów posiada przeciwwskazania do jego wykonania. Są to przewlekłe i poważne choroby takie jak zaawansowana cukrzyca, choroby układu krążenia, nowotwory, poważne zaburzenia hormonalne, łysienie plackowate czy też ostre stany zapalne skóry głowy. Barierą, ale nie taką nie do pokonania, mogą okazać się także koszty. Przeszczep włosów to wydatek rzędu kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Jak przebiega zabieg? Oczywiście zaczyna się od konsultacji z lekarzem. Razem z pacjentem ustalony zostaje zakres przeszczepu oraz nowa linia włosów na czole. Wszystko po to aby połączyć oczekiwania pacjenta z troską o naturalny efekt końcowy. Zabieg trwa kilka godzin: zazwyczaj od godziny do trzech. U dorosłych wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu bezpośrednio po zabiegu można samodzielnie opuścić gabinet.
Procedura rozpoczyna się od ogolenia włosów w miejscach ich pobrania (najczęściej na potylicy). Następnie pobrane zostają drobne paski (lub jeden pasek) czy też punkty owłosionej skóry. Pobraną skórę dzieli się na implanty zawierające po 3 mieszki włosowe. W ten sposób powstają gotowe do przeszczepu próbki, które umieszczane są jedną z metod (mikronakłuć lub przy użyciu specjalistycznego sprzętu) w miejscu gdzie chcemy zadbać o pojawienie się nowych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.