Loading...
Uroda

Ginekologia estetyczna, bo liczy się kobiecość

Kobieta korzystająca z usług ginekologii estetycznej

Na okolice narządów płciowych w takim samym stopniu, jak na inne partie ciała wpływa proces starzenia się. Wraz z upływem czasu dochodzi do zaniku struktury tkankowej, zwiększa się podatność na podrażnienia i infekcje intymne, pojawia się suchość, dyskomfort związany z nietrzymaniem moczu. Problemy z kobiecością mogą pojawić się na długo przed menopauzą, zaraz po porodzie bądź na skutek zaburzeń hormonalnych. Niewiele o tym się mówi, ale jak się okazuje ginekologia estetyczna ma wiele do zrobienia.

Laserowe obkurczanie pochwy po porodzie

Ginekologia estetyczna daje możliwość rozwiązania problemów intymnych, z jakimi borykają się świeżo upieczone mamy. Wydanie dziecka na świat to fantastyczne przeżycie, przełomowe. Po urodzeniu dziecka zmienia się prawie wszystko – również kondycja narządów płciowych. Wiele kobiet zaraz po porodzie zmaga się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Dla niektórych głównym problemem jest rozluźnienie tkanek, zmieniona estetyka pochwy. Jeszcze inne skarżą się na spadek libido i słabe doznania seksualne. Powodów, dla których młode pacjentki decydują się na zabieg jest mnóstwo – mówi dr Dorota Gródecka, specjalista położnictwa i ginekologii, wykonująca zabiegi ginekologii estetycznej w warszawskiej Klinice Miracki. Niestety rzadko się o nich mówi. Tematy seksualności i cielesności wciąż stanowią w naszym społeczeństwie tabu. W dodatku młode kobiety świeżo po porodzie, w natłoku obowiązków, w skrajnym zmęczeniu, często nie mają siły na odkrywanie nowego, na pokonywanie stereotypów. Mierzą się więc ze swoimi problemami same, próbująć ćwczeń mięśni Kegla i cicho licząc, że samo przejdzie. A przecież są dziś sposoby, aby szybko wrócić do formy i odzyskać radość z życia seksualnego. Estetyka ginekologiczna to stosunkowo młoda dziedzina nauki, która prężnie się rozwija i już dziś jest w stanie zaproponować wiele skutecznych terapii. Na przykład laserowa rewitalizacja pochwy Femi Lift i mezoterapia O-shot to metody o sprawdzonej skuteczności, nieinwazyjne i bardzo bezpieczne – podkreśla lekarka z warszawskiej Kliniki.

Zabiegi rewitalizacji pochwy – wiek nie ma znaczenia

Chociaż ginekologia estetyczna głównie kojarzy się z problemami skóry dojrzałej, z menopauzą, przekwitaniem, tak naprawdę jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich kobiet. Problemy, z którymi borykają się kobiety po 50-tce, są bardzo podobne do tych, jakie mają 30-latki. Różni jest sposób powstawania. Dyskomfort jest ten sam. Zabiegi rewitalizacji pochwy to nowość, dlatego wiele osób podchodzi do nich bardzo ostrożnie, najczęściej sceptycznie. Jednak jak się okazuje są bardzo skuteczne. Aby się o tym przekonać trzeba trafić na dobrego lekarza, albo na kogoś, komu ginekologia estetyczna pomogła – sąsiadkę, znajomą.

Zabiegi ginekologii estetycznej i plastycznej udostępnia swoim pacjentkom Klinika Miracki. Jako specjaliści od laseroterapii – podkreśla dr Krzysztof Miracki, właściciel sieci warszawskich kliniki i ekspert medycyny estetycznej – efektywność terapii ginekologicznych jest dla nas zdumiewająca. I nie chodzi tu tylko o wyniki badań klinicznych, ale codzienne efekty, które obserwujemy u naszych pacjentów. Nowoczesny laser Co2 Femi Lift, który nabyliśmy jako pierwsi w Warszawie, pozwala w krótkim czasie poprawić kondycję rozluźnionych tkanek powstałych w skutek porodów lub zmian okołomenopauzalnych. Korzystają z niego pacjentki w różnym wieku, coraz częściej młode. Jest to zabieg nieograniczony cezurą wieku – można go wykonywać u osób od 25. rż wzwyż, liczba wskazań jest spora, przeciwwskazań standardowa, a uzyskane efekty bardzo zadowalające, co owocuje coraz większą liczbą zgłaszających się do nas pacjentek, w różnym wieku – mówi dr Miracki.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu, rewitalizacja pochwy, labioplastyka – w Europie i Stanach Zjednoczonych to zabiegi ogólnodostępne, powszechne, niezakryte tabu. W Polsce ginekologia estetyczna wciąż jest nowością, ale na szczęście mówi się o niej coraz częściej, oswaja się ją i przybliża pacjentom. Wszystko co nowe wydaje się straszne, ale warto to poznać, bo może przynieść wiele korzyści – przekonuje dr Dorota Gródecka. Korzyści, jakie przynosi laserowe obkurczanie pochwy Femi Lift, zabieg intensyfikujący orgazm O-Shot oraz inne metody ginekologii estetycznej to przede wszystkim poprawa życia seksualnego, swobodna aktywność, pełny komfort ruchu i samozadowolenie, którego odzyskanie warte jest każdej ceny.

Dr Krzysztof Miracki i dr Dorota Gródecka to eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie, specjalizującej się w laseroterapii, również w zakresie ginekologii estetycznej. Więcej informacji na stronie: https://klinikamiracki.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.