Loading...
Uroda

Ginekologia plastyczna – z jakich zabiegów mogą skorzystać panie

Kobieta która skorzystała z usług ginekologii plastycznej

Ginekologia plastyczna kojarzona jest główna z operacjami plastycznymi miejsc intymnych. Przy zabiegach nie chodzi tylko o kwestie estetyczne, ale również o polepszenie komfortu codziennego życia pań. Z jakich zabiegów można skorzystać i  jaka jest ich skuteczność?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Ginekologia plastyczna – czym się zajmuje
  2. Z jakich zabiegów można skorzystać

Ginekologia plastyczna – czym się zajmuje

Ginekologia plastyczna to ogół zabiegów w obrębie narządów rodnych kobiety. Od razu warto podkreślić, że nie jest to to samo, co ginekologia estetyczna. Obie dziedziny dotyczą procedur, która mają na celu leczenie różnych defektów anatomii kobiecego ciała. Owe nieprawidłowości mogą prowadzić do częstego powstawania infekcji, powodują dyskomfort, ból, wpływają na obniżenie samooceny pań. Medycyna estetyczna to szereg mało inwazyjnych zabiegów, najczęściej bez użycia skalpela. Inaczej jest w przypadku ginekologii plastycznej. Tutaj wykorzystuje się chirurgiczne nacinanie, modelowanie oraz zszywanie tkanki.

Obecnie ginekologia plastyczna cieszy się coraz większą popularnością. Powstają nowe kliniki, gdzie stosowane są najnowsze osiągnięcia medyczne oraz najwyższej jakości sprzęt. Wszystko po to, aby zapewnić kobietom pełen komfort podczas zabiegów.

Z jakich zabiegów można skorzystać

Pierwszą w Polsce kliniką zajmują się ginekologią plastyczną jest Medifem (https://medifem.pl). Placówka powstała w 2006 roku, a jej siedziba mieści się w Warszawie. Klinika zapewnia najnowsze zaplecze technologiczne oraz profesjonalną opiekę pielęgniarsko-lekarską. Zanim zostanie podjęta decyzja o zabiegu, należy przeprowadzić konsultację i ocenić stan zdrowia pacjentki. To pomoże wykryć możliwe przeciwwskazania. Jakie zabiegi oferuje kobietom ginekologia plastyczna?

W klinice  Medifem panie mogą skorzystać z: plastyki warg sromowych większych, waginoplastyki (chodzi tutaj o plastykę pochwy), perineoplastyki (plastyka i odmładzanie  krocza), hymenoplastyki (rekonstrukcja błony dziewiczej), hoodoplastyki (plastyka łechtaczki), plastyki warg sromowych mniejszych, liposukcji, introitoplastyki (plastyka przedsionka pochwy), hymenotomii (usunięcie błony dziewiczej), labioplastyki (plastyka warg sromowych).

Rekonstrukcja miejsc intymnych pań pomaga w osiągnięciu lepszych doznań seksualnych. W niektórych przypadkach przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego jest konieczne, ponieważ pacjentka często zapada na różne, nieprzyjemne infekcje, co przeszkadza w normalnych funkcjonowaniu i prowadzeniu zdrowego stylu życia. Część zabiegów stosuje się także w przypadku anatomicznych wad wrodzonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.