Loading...
Choroby

Grzybica

Grzybica skóry jest niezwykle niebezpieczną chorobą zakaźną wywołaną przez mikroskopijne grzyby Candida bytujące w jelicie i na skórze człowieka. Jest niesłychanie groźna, ponieważ w początkowej fazie ukrywa się pod płaszczem innych chorób traktowana jest jako odrębne i samodzielne schorzenie takie jak: nerwica, alergia, przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, refleks żołądkowo-przełykowy.

Chorobotwórcze grzyby i ich zarodniki są wszechobecne w naszym otoczeniu. Zarażonych grzybicą jest około 5 milionów Polaków. Zarówno występowanie objawów, jak i zalecane leczenie zależy od rodzaju grzybicy.  Powoduje ona ogólne osłabienie systemu odpornościowego co w konsekwencji przyczynia się do wielu chorób z nowotworem włącznie. Drożdżaki Candida wykorzystują słaby system immunologiczny, przez jelita przedostają się do krwioobiegu i roznoszone po całym organizmie szukają dogodnego miejsc do kolonizacji. Najczęściej zasiedlane miejsca przez grzyby to: okolice stóp- grzybica stóp często jest zwana chorobą cywilizacyjną, okolice dłoni najczęstszą przyczyną zarażenia się jest zakażenie wtórne najczęściej ze stóp, okolice pachwin, Np.: grzybica pochwy i penisa, grzybica paznokci,  głowy, grzybica jamy ustnej i języka, grzybica piersi i narządów wewnętrznych. Niezdiagnozowana i nieleczona grzybica ogólnoustrojowa doprowadza do zatrucia organizmu toksynami swojej przemiany materii zatruwając nasz organizm. W ten sposób spowoduje dolegliwości związane z zaburzeniami koncentracji i skupienia uwagi, z zapamiętywaniem, stanami lękowymi, nerwowość i fobie.

Jeżeli dostrzeżesz u siebie wyżej wymienione objawy, zwalcz grzybicę stosując kurację oczyszczającą za pomocą ziołowego preparatu Paraprotex. Na stan naszego zdrowia mamy sami największy wpływ zatem musimy ponosić odpowiedzialność za nasze zdrowie, gdyż jest to wartość wymierna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.