Loading...
Styl życia

Higiena w toaletach publicznych  

Kobieta myję ręce mydłem w płynie w toalecie publicznej

Artykuł partnera.

Wiele osób kojarzy korzystanie z toalet w miejscach publicznych, restauracjach, urzędach czy kinach, za coś niekomfortowego. Są to pomieszczenia, z których korzysta wiele osób i mamy obawy, czy znajdujące się tam bakterie i drobnoustroje nie wpłyną na nasz stan zdrowia. Tymczasem zachowując kilka podstawowych zasad możemy być zupełnie spokojni, tym bardziej, że toalety w przytłaczającej ilości miejsc są dziś zadbane, czyste i dobrze zaopatrzone. Jeśli zarządzasz takim miejscem, zadbaj o to, by można było z toalety korzystać komfortowo.

Zachowuj zawsze podstawowe zasady higieny

Bardzo ważne jest mycie rąk i zwracanie uwagi na najbardziej zabrudzone miejsca w toaletach. Najlepiej jest nie dotykać deski klozetowej, ani nie kłaść torebki czy kurtki na podłodze. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, w trakcie spuszczania wody nie stójmy twarzą zwróconą ku toalecie, bo właśnie wtedy unosi się najwięcej drobnoustrojów. Bardzo dużo zabrudzeń znajduje się także na przycisku do spuszczania wody oraz na klamkach, i to dotyczy także wielu toalet domowych, które są sprzątane w sposób pobieżny. Po wyjściu z toalety zawsze bezwzględnie należy umyć ręce, osuszyć je i użyć żelu antybakteryjnego. Jeśli wybierasz się w miejsce, w którym spodziewasz się braku umywalek zabierz ze sobą chusteczki nawilżane i żel dezynfekujący. Mycie rąk, choć wydaje się prozaiczną czynnością, ma zbawienny wpływ na przenoszenie się zarazków, a niestety bardzo często jest bagatelizowane.

Mydło w płynie

Jak prawidłowo umyć ręce?

Czy wiesz, że średnio w ciągu godziny dotykamy naszej twarzy nawet 30 razy? Niewidoczne dla oczu drobnoustroje mają więc bardzo łatwą drogę do naszych ust, uszu czy oczu. Częste mycie rąk, w tym zawsze obowiązkowo po korzystaniu z toalety, może nas uchronić przed wieloma chorobami. Czas mycia rąk powinien wynosić od 15 do 30 sekund, chwilowe polanie ich wodą to nie mycie! Na zwilżone dłonie nałóż mydło, rozprowadź je po całych dłoniach, namydl dokładnie zarówno wewnętrzną część dłoni, jak i skórę pomiędzy palcami, wierch, kciuki i nadgarstki. Spłucz dokładnie i osusz. Lepszą opcję, jeśli chodzi o osuszanie dłoni są ręczniki papierowe, ale jeśli toaleta dysponuje wyłącznie suszarką, użyj jej, postaraj się tylko lekko odwrócić twarz, by nadmuch powietrza nie wiał ci prosto w usta i nos.

Mydło w pianie bezpiecznie i delikatnie dla skóry oczyści dłonie

Toalety publiczne powinny być zawsze regularnie sprzątane i wyposażane w niezbędne akcesoria higieniczne, w tym papier toalety i mydło w pianie. Wszystkie niezbędne produkty dostarczy Ci w ekspresowej dostawie hurtownia online Higiena24.com. Sprawdzone, przetestowane, skuteczne, a przy tym bezpieczne mydło w pianie jest wygodne w użyciu dla klientów i gości, a z drugiej strony jego zużycie jest bardzo ekonomiczne. Szeroka oferta hurtowni dla biznesu Higiena24.com ułatwi dobór właściwego produktu do potrzeb danego miejsca, a wysokiej jakości produkty zagwarantują, że korzystanie z toalety będzie bezpieczne i komfortowe. Różnej wielkości opakowania ułatwią Ci zaopatrzenie, a łatwa w obsłudze strona skróci czas zakupów do minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.