Loading...
Zdrowie

Higienizacja zębów – jakim zabiegom należy się regularnie poddawać w gabinecie?

Mężczyzna na wizycie u stomatologa

Artykuł partnera.

Zdrowe, białe i równe zęby to bardzo ważny element wizerunku każdego człowieka. Estetyka to jednak nie wszystko. Zadbane i wyleczone zęby mają kluczowy wpływ na dobrostan organizmu. Bardzo ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej i regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym. Podpowiadamy, z jakich zabiegów higienizacyjnych należy systematycznie korzystać.

Stomatolog w Łodzi – jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Poszukując odpowiedniego dla siebie gabinetu stomatologicznego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wykwalifikowaną kadrę. Kolejna kwestia to kompleksowa opieka. W gabinecie dentysty powinieneś liczyć zarówno na rutynową higienizację, jak też poważniejsze zabiegi (leczenie kanałowe, zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, protetyka stomatologiczna, wybielanie zębów itp.). Jeśli masz dzieci – zwróć uwagę na to, aby w klinice dostępna była stomatologia dziecięca. Najlepszy dentysta obejmie bowiem opieką całą rodzinę. W Łodzi wykwalifikowanych stomatologów znajdzie w https://meritum.lodz.pl/. Równie istotną kwestią jest wysokiej klasy wyposażenie gabinetu.

Zabiegi higienizacyjne w klinice stomatologicznej

Pierwszym krokiem powinna być konsultacja stomatologiczna. Lekarz stomatolog oceni wówczas stan uzębienia i wskaże ewentualne problemy, a co za tym idzie – ustali plan leczenia. Jeżeli natomiast nie masz żadnych ubytków, to z pewnością zaproponuje zabiegi higienizacyjne. Takie zabiegi nie tylko poprawiają wygląd zębów i przywracają im naturalny blask. Higienizacja ma na celu również profilaktykę próchnicy.

Do takich zabiegów należą:

  • skaling – usunięcie kamienia nazębnego,
  • piaskowanie – ten zabieg ma za zadanie usunąć wszelkie zanieczyszczenia, bakterie, osad czy przebarwienia,
  • polerowanie – jak sama nazwa wskazuje, polerowanie to inaczej wygładzenie powierzchni zębów,
  • fluoryzacja – zabieg ten ma zabezpieczyć zęby i wzmocnić szkliwo, co pomaga zapobiegać rozwojowi próchnicy, w tym celu nakłada się specjalny lakier z fluorem na powierzchnię zębów.

Kiedy należy przeprowadzać higienizację zębów?

Co do zasady zabiegi z zakresu higienizacji przeprowadza się raz do roku, czasami dwa razy do roku. Wiele zależy od stanu zębów oraz ich wyglądu. Pamiętajmy bowiem, że często sami narażamy swoje uzębienie na pogorszenie ich wizualnego stanu. Do powstania przebarwień przyczyniają się: picie kawy czy wina, palenie papierosów itp. Ostatecznie o kolejnym terminie higienizacji powinien zadecydować lekarz stomatolog.

Nowoczesny gabinet stomatologiczny zapewnia indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pozwala to zaproponować zabiegi, które zapobiegają rozwojowi próchnicy. Regularne wizyty u dentysty są zaś niezbędne, by wykryć wszelkie nieprawidłowości na wczesnym etapie i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.