Loading...
Uroda

Idzie lato zadbaj o swoją skórę

Kobieta po całym dniu oczyszcza swoją skóre twarzy w łazience

Pomimo faktu, że lato jest okresem korzystnym dla zdrowia i samopoczucia, jeżeli chodzi o skórę ten okres, jest naprawdę wymagający. Częste wyjazdy mogą stanowić utrudnienie dla zachowania rutyny pielęgnacyjnej.

Dlaczego dbanie o skórę latem jest szczególnie ważne?

Przebywanie w różnych miejscach i częste podróże mogą prowadzić również do osadzania się na twarzy większej ilości zanieczyszczeń. Z uwagi na tak aktywny tryb życia wielu osobom zdarza się odpuszczać zwłaszcza wieczorne zmywanie makijażu. Co więcej, choć promieniowanie UV to doskonały sposób na pozyskanie witaminy D, długa ekspozycja na słońce może prowadzić do nadmiernego przesuszenia skóry. Opalając się długie godziny bez odpowiedniego przygotowania, można przyczynić się do przyspieszenia starzenia skóry. Wiele osób w okresie letnim wybiera się nad morze. Słona woda morska oprócz pozytywnego i oczyszczającego wpływu na skórę w większych ilościach może prowadzić do przesuszenia lub podrażnień.

Czego potrzebuje skóra w okresie letnim?

– skóra latem potrzebuje przede wszystkim odpowiedniego nawilżenia — warto wyposażyć się w kremy lub dermokosmetyki posiadające w składzie składniki o typowo nawilżających właściwościach, należą do nich m.in. kwas hialuronowy, wazelina, gliceryna, składniki NMF, fosfolipidy, czyli wszystkie niezwykle przydatne do utrzymania prawidłowego nawilżenia emolienty

– ochrona przed promieniowaniem UV — podstawowym kosmetykiem używanym latem powinien być dobry filtr przeciwsłoneczny. Dobrze, aby w przypadku wybrania się na długi pobyt na gorącą plażę lub spędzeniu całego dnia na zewnątrz w upalny dzień SPF wynosił co najmniej 30. W przypadku jasnej karnacji narażenie na niekorzystny wpływ światła słonecznego może być jeszcze wyższe, dlatego zaleca się SPF 50.

– codzienne oczyszczanie — odpowiednie dobrane do potrzeb skóry dwuetapowe oczyszczanie twarzy jest kluczem do zachowania skóry twarzy w idealnym stanie. Pomimo że tryb życia latem nie sprzyja codziennemu dokładnemu oczyszczaniu, dwuetapowe oczyszczanie twarzy powinno być  najważniejszym punktem pielęgnacji, szczególnie w tym okresie.

Letnie rytuały pielęgnacyjne

Wakacyjny okres to oprócz dłuższego dnia i wyjazdów, również idealny czas na wypróbowanie nowych sposobów na pielęgnację. Niezbędnym krokiem będzie oczyszczanie. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy składa się z: demakijażu za pomocą np.: Płynu micelarnego lub oleju, a następnie mycia. Dotyczy to zarówno momentu po przebudzeniu się, jak i wieczornego powrotu i zmywania makijażu. Warto zadbać o to, aby wybrany tonik lub żel nie przyczyniał się do przesuszenia skóry oraz miał właściwości łagodzące w przypadku ewentualnych zaczerwienień, które powstały przez zbyt długie przebywanie na słońcu. Przynajmniej od czasu do czasu warto również zrobić peeling. Niektóre z profesjonalnych zabiegów gwarantują nawet dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV. Do rytuału pielęgnacyjnego warto wprowadzić również kosmetyki zawierające antyoksydanty. To zaraz po dobrym filtrze przeciwsłonecznym, drugi najlepszy składnik mający właściwości ochronne i przeciwstarzeniowe. Mogą to być kosmetyki zawierające m.in. witaminę E czy ekstrakt z zielonej herbaty. Warto stosować zarówno kosmetyki zawierające antyoksydanty, jak i filtry SPF. Takie połączenie zapewni minimalizacje ryzyka poparzeń słonecznych, a nawet nowotworu skóry. Nakładanie kosmetyków ochronnych powinno odbywać się co ok. 3 godziny. W przypadku dnia, w którym skóra była narażona na negatywne warunki atmosferyczne, nadmiar światła słonecznego czy długie przebywanie w słonej wodzie warto na koniec dnia skorzystać z kosmetyków o właściwościach kojących. Do takich składników zalicza się m.in. retinol oraz kwas salicylowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.