Loading...
Choroby

Ile kosztuje leczenie uzależnień w prywatnym ośrodku?

Duży ośrodek w którym leczy się uzależnienia

Artykuł sponsorowany.

Leczenie niektórych rodzajów uzależnień, np. alkoholizmu czy narkomanii, jest w Polsce bezpłatne. Niestety standard opieki publicznej nad pacjentami zmagającymi się z nałogami pozostawia wiele do życzenia. Czas oczekiwania na rozpoczęcie terapii może sięgać nawet 2 lat. Do tego dochodzą problemy związane z brakiem odpowiedniego wyposażenia ośrodków i poradni odwykowych – placówki te otrzymują niewystarczające dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z tego względu coraz więcej osób wybiera oferty prywatnych ośrodków leczenia uzależnień, takich jak ośrodek odwykowy WANT. Ceny terapii w takich miejscach uzależnione są od wielu różnych czynników, m.in. standardu pobytu, dostępności personelu medycznego czy położenia samego ośrodka. Czytaj dalej, a dowiesz się m.in.:

  • Prywatny ośrodek leczenia uzależnień cennik – jak kształtują się ceny za terapię?
  • Prywatny ośrodek odwykowy cennik – od czego zależą ceny leczenia?

Zapraszamy do lektury!

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień cennik – ile to kosztuje?

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, ile kosztuje pobyt w prywatnym ośrodku terapii uzależnień. Każda taka placówka dysponuje swoimi cennikami, które mogą się od siebie znacząco różnić. Warto mieć świadomość, że przeciętne koszty turnusu odwykowego mogą wynosić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Cena za pobyt i terapię odgrywa często kluczową rolę podczas wyboru konkretnej kliniki dla pacjenta zmagającego się z nałogiem, co zresztą jest w pełni zrozumiałe.

Oczywiście cena za leczenie 1- lub 2-tygodniowe będzie inna niż w przypadku 4/6-tygodniowego pobytu w specjalistycznym ośrodku terapii uzależnień. Ta pierwsza opcja sprawdzi się w przypadku osób uzależnionych od alkoholu, leków czy narkotyków, które chcą przeprowadzić detoks, a jednocześnie zależy im na bliższym poznaniu swojej choroby.

Jeśli jednak problem jest bardziej złożony i pogłębiony, konieczna będzie terapia właściwa, która pozwala zapoznać się ze skutecznymi metodami walki z nałogiem, a w konsekwencji wrócić do normalnego życia. Chcesz wiedzieć, ile kosztują poszczególne rodzaje terapii w prywatnym ośrodku odwykowym WANT? Sprawdź ceny pod linkiem prywatny ośrodek uzależnień cennik.

Prywatne ośrodki odwykowe ceny a leczenie na NFZ – co warto wiedzieć?

Poradnie, ośrodki i przyszpitalne oddziały odwykowe, które mają podpisane umowy z NFZ, zapewniają bezpłatne leczenie m.in. uzależnienia od alkoholu. Otrzymują z tego tytułu 160 zł dziennie, przy czym wskazana w ustawie długość leczenia wynosi 56 dni. Ostateczna kwota wynosi więc prawie 9 tys.zł.

Choć darmowa terapia brzmi zachęcająco, w praktyce niewiele z tego wynika. Jak pokazuje rzeczywistość, do publicznych placówek odwykowych niezmiernie trudno jest się dostać. Nie ułatwiają tego olbrzymie kolejki, które sprawiają, że przeciętny czas oczekiwania na terapię może wynieść nawet 2/3 lata.

Warto pamiętać, że nałóg jest chorobą, która nie czeka, tylko powoli wykańcza osobę uzależnioną – zarówno fizycznie, jak i psychicznie. W żadnym wypadku nie można tyle zwlekać z rozpoczęciem leczenia!

Leczenie uzależnienia

Ośrodki leczenia alkoholizmu cennik – za co dokładnie płacisz?

Zastanawiasz się, ile kosztuje pobyt w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień i co wchodzi w jego zakres? Wybierając leczenie w klinice WANT, otrzymujesz oczywiście gwarancję odbycia rzetelnego, specjalistycznego programu odwykowego, ukierunkowanego na konkretny rodzaj uzależnienia. Poza tym pacjenci mają zapewnione:

  • zakwaterowanie w pokojach o wysokim standardzie, wyposażonych w łazienki, telewizję oraz WiFi (do wyboru pokoje jedno- oraz dwuosobowe z widokiem na okoliczne lasy),
  • wyżywienie całodniowe (śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu),
  • kawa, herbata, cukier bez ograniczeń,
  • możliwość korzystania z dostępnych w ośrodku sprzętów AGD (pralki, suszarki, lodówki, mikrofalówki, żelazka itd.),
  • dodatkowe udogodnienia, m.in. sauna, siłownia, sala gimnastyczna, piłkarzyki, ping-pong i wiele innych.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień cennik – usługi dodatkowe w klinice WANT

Za dodatkową opłatą możliwe jest przewiezienie pacjenta z miejsca zamieszkania do ośrodka. Transport z okolic Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot) kosztuje 300 zł, zaś przy nieco dłuższych trasach w obrębie województwa pomorskiego kwota dochodzi do 400 zł. Pacjent ma również zagwarantowaną wizytę u lekarza internisty i otrzymuje zwolnienie lekarskie.

WANT – prywatny ośrodek terapii uzależnień na Pomorzu

Ośrodek odwykowy WANT położony jest w malowniczych rejonach północnej Polski, w otoczeniu pięknych lasów i jezior. Taki klimat sprzyja szybkiej i skutecznej terapii, co potwierdzają dotychczasowi kuracjusze. Cennik leczenia jest zróżnicowany i dostosowany do możliwości pacjentów – ceny zaczynają się już od 5000 zł za leczenie dwutygodniowe. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółów oferty!

W przygotowaniu tekstu pomógł Waldemar Wantoch-Rekowski – pomysłodawca i współwłaściciel ośrodka WANT, psycholog i doświadczony specjalista terapii uzależnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.