Loading...
Sport

Ile może zarobić trener personalny i jak znaleźć najlepsze oferty?

Trener personalny pracujący na siłowni

Artykuł partnera.

W ostatnich dekadach na popularności zyskało wiele nowych zawodów, a jednym z nich jest trener personalny. To idealne zajęcie dla miłośników zdrowego trybu życia oraz osób, które mają dużą wiedzę na temat ćwiczeń i treningów fizycznych. Co ciekawe, trenerzy personalni mogą liczyć na atrakcyjne zarobki. Choć godzinne zajęcia mogą kosztować nawet kilkaset złotych, to dobrzy specjaliści i tak bez problemu znajdują tłumy zainteresowanych klientów. Kim jest i ile zarabia trener personalny? Jak znaleźć pracę w tym zawodzie?

Jak znaleźć pracę jako trener personalny?

Znalezienie pracy jako trener personalny nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w przypadku początkujących. Założenie własnej działalności na start to duże ryzyko – trzeba umieć znaleźć klientów i nawiązać współpracę z klubami fitness, by cokolwiek zarobić. Najłatwiej zacząć od przejrzenia ofert pracy dla trenerów personalnych w serwisach ogłoszeniowych: https://www.gowork.pl/praca/trener-personalny;st. To właśnie tam ogłasza się większość pracodawców poszukujących nowych pracowników. W internecie można znaleźć oferty pracy zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących trenerów personalnych. W tym drugim wypadku często nie jest wymagane żadne doświadczenie, a jedynie praktyczna wiedza na temat treningów i aktywności fizycznej.

Czym się zajmuje trener personalny?

Głównym zadaniem trenera personalnego jest indywidualna praca z klientami. Są to z reguły amatorscy lub zawodowi sportowcy, choć zdarzają się też osoby, które po prostu chcą zacząć prowadzić aktywny tryb życia. Trener personalny pomaga im poprzez opracowanie planu treningów, a także wspólne wykonywanie ćwiczeń. Za każdym razem musi on uwzględniać możliwości oraz potrzeby klienta – dlatego niezbędna jest umiejętność dogadywania się z ludźmi oraz cierpliwość. Poza spersonalizowanym planem treningu kluczowa jest też kwestia odżywiania. Oczywiście trener personalny to nie dietetyk, ale dobra dieta to klucz do sukcesu podczas treningów, a niektórzy klienci na pewno będą potrzebować pomocy również i w tej kwestii.

Ile zarabia trener personalny?

W mediach można znaleźć sensacyjne doniesienia, zgodnie z którymi trenerzy personalni mogą liczyć na zarobki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście zdarzają się takie sytuacje, ale dotyczą one jedynie najlepszych, najbardziej znanych osób, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i rozbudowaną marką osobistą.

Większość trenerów personalnych może liczyć na zarobki w wysokości od kilku do maksymalnie kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jaką formę zatrudnienia wybraliśmy. Najwięcej zarabiają trenerzy personalni prowadzący własną działalność gospodarczą – mogą oni nie tylko przyjmować indywidualnych klientów, ale też współpracować z wybranymi klubami fitness, prowadząc tam pojedyncze sesje. Najmniej zarobią trenerzy personalni pracujący na siłowniach oraz w klubach fitness, ale w zamian za to mogą oni liczyć na stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.