Loading...
Uroda

Implanty zębowe – jakie wiąże się z tym ryzyko?

Implanty zębów

Zęby są człowiekowi bardzo potrzebne z wielu względów. Po pierwsze, wykorzystujemy je do przeżuwania pożywienia i dzięki temu możemy spożywać także stałe pokarmy – co jest dla człowieka istotne do prawidłowego rozwijania się. Po drugie, są one także elementem naszego wyglądu i mogą poprawiać lub pogarszać samoocenę i samopoczucie człowieka. Dlatego też w momencie, gdy coś jest z nimi nie w porządku i źle się prezentują – reagujemy najszybciej, jak tylko się da. Powinniśmy się tak zachowywać, bo zignorowanie problemu w przypadku zębów może mieć bardzo negatywne skutki.

Jeżeli tracimy jakiś ząb to oczywiste staje się to, że potrzebujemy w jego miejscu zamiennika. Nie możemy funkcjonować bez zęba, bo w ten sposób utrudniamy sobie jedzenie – nie wspominając już nawet o tym, jak ogromny wpływ będzie to miało na naszą psychikę. Trzeba więc od razu reagować i umawiać się na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Zanim jednak tam pójdziemy – upewnijmy się, że na pewno posiadamy wystarczające fundusze. Wstawienie implantu zębowego kosztuje i być może będziemy musieli pożyczyć pieniądze od swoich bliskich. A dlaczego w ogóle tracimy zęby? Przyczyn może być kilka – ciężka choroba, brak odpowiedniej higieny, wypadek, uraz. Bez względu na powód – musimy po prostu działać.

Implanty zębowe – korzyści

Założenie takiego implantu wiąże się z wieloma pozytywnymi aspektami. Najważniejsze będzie oczywiście to, że ponownie mamy wszystkie zęby i nie musimy już tłumaczyć się przed nikim – a ludzie lubią niestety zadawać tego rodzaju krępujące pytania. Jest to dla nas komfort pod każdym względem – fizycznym i psychicznym. Ponownie możemy normalnie jeść i zapomnieć o tym, że kiedykolwiek mieliśmy jakikolwiek ubytek.

Taki implant jest nam również wstawiany najczęściej na całe życie – jeżeli oczywiście wszystko pozytywnie przebiegnie na samym początku. Jest on kosztowny, ale płacimy raz – a potem mamy całkowicie sprawny ząb do końca życia. Nikt nigdy nie zauważy różnicy pomiędzy implantem i naszymi naturalnymi zębami – jeżeli wykonano ten zabieg prawidłowo to nie ma po prostu takiej możliwości.

Czy możliwe jest pojawienie się powikłań?

Powikłania po wstawieniu implantu zębowego są niestety prawdopodobne i musimy przygotować się także na taką ewentualność. Dlaczego może się to wydarzyć? Ponieważ implant jest ciałem obcym – a ciało obce może zostać zwyczajnie odrzucone przez nasz organizm.

Aby tego uniknąć na pewno warto wcześniej upewnić się, że zapisaliśmy się na wizytę do naprawdę dobrego specjalisty – wtedy ryzyko jest automatycznie mniejsze. Warto również stosować się do zaleceń do zabiegu – nie można pić alkoholu i palić papierosów.

Dlatego założenie implantu warto powierzyć specjalistom. W Warszawie (Żoliborz, Śródmieście) polecamy gabinet stomatologiczny Dorodent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.