Loading...
Uroda

Intrygujące tatuaże koty – znaczenie, wzory

Mały koty, zwierze które często wybierane jest jako wzór tatuażu

Wybór odpowiedniego wzoru na tatuaż i miejsca na jego wykonanie to kwestia kluczowa. Wiele osób decyduje się na konkretny wzór na podstawie preferencji wizualnych, jednak bardzo dobrym rozwiązaniem jest wzięcie pod uwagę również symboliki. Jednym ze wzorów, charakteryzujących się wieloma znaczeniami i atrakcyjnością wizualną, jest tatuaż kota. Dzięki temu sprawdza się on nie tylko dla kociarzy, ale również dla osób, które w pewien sposób utożsamiają się z tym niewielkim drapieżnikiem.

Kocie tatuaże z miłości do mruczków

Koty to wyjątkowe zwierzęta, co z pewnością potwierdzi każdy ich miłośnik. Wiele osób ceni je za ich niezależność i osobliwy charakter. Często zdarza się, że pojawienie się w domu mruczka jest początkiem pięknej relacji i specyficznej więzi zwierzęcia z właścicielem. Właśnie dlatego, wiele osób dzielących swoje życie z tym niewielkim drapieżnikiem decyduje się na tatuaż z kotem. Wówczas, jest on symbolem miłości do kota, ale również tego, że będąc z nim relacji, można wiele się nauczyć. Obserwując koty, można wykształcić u siebie większą pewność siebie, niezależność i autentyczność, a to jest wystarczającym powodem do uhonorowania zacnej kociej natury w postaci tatuażu.

Tatuaż kot u kobiety na plecach
Źródło: pretos_tattoo

Tatuaż koty – znaczenie

Właśnie ze względu na osobliwy charakter kotów, kocie tatuaże są przesycone symboliką. Wynika ona nie tylko z ich usposobienia, ale również wierzeń, które miały miejsce na przestrzeni lat.

  1. Wolność i niezależność. Tatuaż z kotem to idealny wzór dla osób, które mają silną potrzebę wolności i niezależności, ale również dla tych, którzy pragną przyswoić te cechy.
  2. Siły nadprzyrodzone, magia, intuicja. Nie od dziś wiadomo, że koty są zwierzętami magicznymi. Z tego powodu tatuaż kota może przypaść do gustu osobom, które wiedzą, że świat materialny to nie wszystko. Taki tatuaż będzie również odpowiedni dla osób, które lubią kierować się w swoim życiu intuicją.
  3. Tajemniczość, ostrożność. Niestety, nie każdy człowiek pojawiający się w naszym życiu zasługuje na to, by poznać nasze tajemnice. Koty uczą nas, że na zaufanie trzeba zasłużyć, a to bardzo dobrze przejawia tatuaż z motywem kota.
  4. Inteligencja. Każdy, kto widział kocie polowanie lub zabawę, z pewnością przyzna, że koty są niezwykle inteligentne. Tatuaż kota może być więc motywacją do wiary we własne możliwości, osądy, przekonania i wrodzoną inteligencję, którą każdy bez wątpienia posiada.
  5. Uważność, bycie w chwili obecnej. Koty są niezwykle czujne i zawsze obecne w danej chwili i miejscu. Z tego powodu, kocie tatuaże mogą być niezwykle pomocne, dla osób, które potrzebują nieco dystansu i odnalezienia wartości w byciu tu i teraz.

Tatuaż koty i ich rodzaje

Jak widać, motyw kota posiada wiele znaczeń, a obserwując własnego mruczka, z pewnością można doszukać się ich jeszcze więcej. Poza indywidualną oceną tego, co oznacza dla konkretnej osoby taki tatuaż, warto również zastanowić się nad jego rodzajem, wykonaniem, czy kolorystyką.

  1. Realistyczne kocie tatuaże. Jest to opcja dla osób zachwyconych urodą kotów. Dzięki niej można wytatuować sobie podobiznę ukochanego pupila.
  2. Geometryczny tatuaż z kotem charakteryzuje się wyjątkową atrakcyjnością wizualną. Jest to idealny tatuaż dla fanów prostej kreski, jednak może być również połączony z realistycznym wizerunkiem kota.
  3. Minimalistyczny tatuaż kota to rozwiązanie dla osób, które chcą uhonorować swojego zwierzaka lub kocią naturę za pomocą niewielkiego, subtelnego wzoru.
  4. Tatuaże – koty i inne elementy. Osoby, które pragną, by ich tatuaż był przesycony symboliką, mogą w łatwy sposób połączyć motyw kota z innym elementem, takim jak wzór florystyczny, napis, znak i wiele innych.

Tatuaż koty – galeria zdjęć

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.