Loading...
Uroda

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Kobieta w dobranych do swojej twarzy kolczykach

Nie da się ukryć, że biżuteria nie od dziś nazywana jest najlepszym przyjaciele kobiety. Panie chętnie więc wykonują przekłucia uszu, a także zaopatrują się w sklepie jubilerskim w inne błyskotki. Niemniej jednak warto największą uwagę poświęcić wyborowi kolczyków. Mogą one bowiem stać się jedną z najpiękniejszych ozdób, o ile tylko zostaną odpowiednio dobrane. Kształt twarzy w tym przypadku ma ogromne znaczenie. Tak więc jak dobrać kolczyki, pasujące do naszego kształtu twarzy?

Jakie kolczyki do twarzy owalnej?

Panie o twarzy owalnej bez wątpienia są prawdziwymi szczęściarami. Ten kształt uchodzi bowiem za najbardziej proporcjonalny, więc z pewnością kobietom będzie pasować wiele modeli kolczyków. Regularne i łagodne rysy, a także delikatnie zaokrąglony podbródek są cechami charakterystycznymi twarzy owalnej.  Tak więc kolczyki do owalnego kształtu twarzy mogą przyjmować zarówno formę dużych kół, a także i delikatnych łezek. Sprawdzą się również kolczyki z różowego złota w postaci zwisających spirali. Posiadaczki twarzy owalnej powinny jednak zrezygnować z kolczyków odwzorowujących kształt twarzy, gdyż paradoksalnie mogą one zaburzyć naturalne proporcje.

Jakie kolczyki dobrać do twarzy okrągłej?

Twarz okrągła często nazywana jest „baby face”. Wyróżnia ją niskie czoło, a także pełne policzki i zaokrąglony podbródek. Przy takim kształcie trzeba wystrzegać się kolczyków owalnych i okrągłych. Tak więc jak dobrać kolczyki do tego typu twarzy? Otóż należy zdecydować się na modele, które będą w stanie ją optycznie wyszczuplić i jednocześnie wydłużyć. Sprawdzą się długie pionowe kolczyki, nawet takie, które sięgają do samych ramion. Co więcej, posiadaczki okrągłej twarzy mogą śmiało wybierać kolczyki ekspresyjne i wyraziste, które pozwolą nieco twarz wysmuklić i nadać jej odpowiednich proporcji. Panie powinny jednak zrezygnować z dużych kół, a także niewielkich sztyftów, które będą praktycznie niewidoczne i nie wydłuża optycznie twarzy.

Jakie kolczyki będą pasować do twarzy trójkątnej?

Twarz trójkątna często bywa niezwykle problematyczna jeśli chodzi o dobór odpowiednich kolczyków. Charakteryzuje się ona mocno szpiczastym podbródkiem, a także szeroko rozstawionymi kośćmi policzkowymi. Do tego dochodzi jeszcze szerokie czoło. Posiadaczki tej twarzy często określają ją mianem serca. Warto więc stawiać na kolczyki do trójkątnego kształtu twarzy, które optycznie poszerzą ją na wysokości kości policzkowych. Pozwoli to na zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy podbródkiem i czołem. Świetnym rozwiązaniem będą więc masywne i wyraziste kolczyki sztyfty, a także kolczyki o różnorodnych formach geometrycznych. Warto także stawiać na kanciaste wykończenia. Twarz trójkątną można również zharmonizować za pomocą kolczyków owalnych lub tych w kształcie łezek. Warto wybierać te modele, które rozszerzają się ku dołowi. Panie o tym kształcie twarzy powinny zaś wystrzegać się modeli podłużnych, gdyż zaburzą one dodatkowo proporcje i rysy.

Jakie kolczyki dobrać do twarzy kwadratowej?

Twarz kwadratowa to przede wszystkim wydatna żuchwa i szerokie czoło, które tworzy idealną linię z równie szeroką szczęką. Ostre rysy twarzy w kształcie kwadratu dość mocno rzucają się w oczy, więc panie powinny stawiać na takie kolczyki, które te rysy skutecznie załagodzą. Warto więc stawiać na łagodną i delikatną biżuterię, która sprawi, że twarz będzie wyglądała na bardziej pociągłą. Posiadaczki twarzy kwadratowej powinny jednak zrezygnować z kolczyków w geometrycznym kształcie, a także tych, które mają ostre krawędzie. O wiele lepiej sprawdzą się:

  • duże kolczyki koła
  • duże kolczyki owalne

Z powodzeniem przy ich pomocy będzie można wysmuklić kwadratową twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.