Loading...
Sport

Jak dobrać odpowiedni kask na rower?

Kobieta pomaga zapiąć mężczyźnie kask rowerowy

Wybór kasku na rower wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Trzeba dokładnie przejrzeć dostępne oferty producentów i wybrać taki kask, jaki najbardziej nam odpowiada. Na szczęście możemy liczyć na wiele propozycji, które są przeznaczone dla starszych i młodszych miłośników jazdy na rowerze. Przyjrzyjmy się temu, jak dobrać odpowiedni kask na rower i o czym pamiętać podczas zakupu. Czym powinien cechować się niezawodny kask rowerowy? Jakie propozycje są godne uwagi?

Niełatwy wybór

Dobranie kasku rowerowego jest zazwyczaj kwestią indywidualną. Ponadto zwracamy uwagę na estetykę i ciekawy styl produktu. Kask powinien nam się podobać, przy czym nie możemy zapominać o ochronnych funkcjach. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór kasku rowerowego w profesjonalnym sklepie, z pomocą specjalisty. Dzięki temu uzyskamy pewność, że zakupiliśmy kask wytrzymały i doskonale dopasowany do naszych potrzeb. Warto także dopasować kask do stylu jazdy – inny kask sprawdzi się w przypadku jazdy na płaskim terenie na rowerze szosowym, a inny, jak np. kask rowerowy MTB, w przypadku jazdy w wymagającym terenie górskim.

Rozmiar kasku

Ogromne znaczenie ma także rozmiar kasku, który wpływa na nasz komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli zamierzamy kupić kask w sklepie online, warto sięgnąć po centymetr. Zazwyczaj rozmiar jest podawany w centymetrach, które wskazują na obwód głowy. Po zmierzeniu możemy przystąpić do poszukiwań. W sklepie internetowym czeka na nas wiele propozycji od cenionych marek, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Co jeszcze jest istotne? Kaski rowerowe MTB powinny odznaczać się wygodą, unikalnym wykończeniem i odpowiednim kształtem. Koniecznie sprawdźmy, czy system nośny nie uwiera naszej głowy. W przeciwnym razie nie zachowamy wygody podczas jazdy na jednośladzie. Pamiętajmy także o szerokości pasków, ich sztywności i zastosowanych materiałach. Kobiety podczas zakupu mogą także kierować się zastosowaniem otworów w systemie nośnym, które przeznaczone są na wygodny kucyk. 

Kask to podstawa

Jazda na rowerze może wiązać się z różnymi kontuzjami, których chcemy uniknąć. Nic więc dziwnego, że tak chętnie sięgamy po nowoczesne kaski rowerowe. W przypadku dorosłych raczej nie ma problemu z założeniem kasku. Inaczej sprawa wygląda u dzieci, które nie zawsze chcą zakładać kask na rower. Jak zachęcić pociechę do tej czynności? Wystarczające jest to, że samemu też założymy kask. Faktem jest, że dzieci naśladują rodziców, dlatego są w tej sytuacji bardziej skłonne do noszenia kasku podczas jazdy na rowerze. Można wybrać kaski razem z dzieckiem, tak aby kolorystycznie i stylistycznie do siebie pasowały. 

Warto wiedzieć, że kask na rower to nie żaden wymysł. Jest to z pewnością niezbędny element odzieży kolarskiej. Pełni wiele funkcji, przy czym najważniejsze jest zadbanie o bezpieczeństwo kolarza. Nie tylko zawodowi kolarze sięgają po takie akcesoria. Nawet z pozoru spokojna wycieczka rowerowa z rodziną wiąże się z niebezpieczeństwami na drodze, dlatego każdy z nas powinien nosić kask. Zakładamy go przed wejściem na rower – warto do tego zachęcić każdego członka rodziny. Bezpieczna jazda daje wiele radości i satysfakcji. 

Materiał zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.