Loading...
Uroda

Jak ogolić miejsce intymne?

Kobieta w bikinii.

Nawet panie, które na co dzień nie wykonują depilacji bikini, latem często decydują się na ogolenie przeszkadzających im włosków. Pomocne w tym mogą okazać się maszynki jednorazowe. O tej metodzie mówi się rzadko, tymczasem ma ona wiele zalet. Przede wszystkim jest niedroga, łatwo dostępna i szybka. Jak ogolić miejsca intymne, aby uzyskać zadowalający efekt?

Do golenia miejsc intymnych można wykorzystać maszynki jednorazowe lub maszynki z wymiennymi wkładami. Wybór konkretnego modelu przełoży się na sposób korzystania i na efekt końcowy.

Czy warto golić miejsca intymne?

Golenie miejsc intymnych nadal stanowi źródło wielu pytań i wątpliwości. Część osób zdaje sobie pytanie, jak golić, aby uniknąć podrażnień i skaleczeń, inne zastanawiają się, czy w ogóle warto. Lekarze podkreślają, że włosy łonowe pełnią określoną funkcję ochronną – zapobiegają docieraniu zabrudzeń z zewnątrz oraz powstawaniu otarć, także w czasie stosunku. Okazuje się jednak, że w upalne dni lub u osób aktywnych fizycznie to właśnie nadmierne owłosienie może stanowić źródło podrażnień i siedlisko drobnoustrojów. Właśnie dlatego to właśnie latem maszynki jednorazowe są chętnie wykorzystywane w tej roli.

Oczywiście, w czasie golenia maszynki także mogą przyczynić się do powstania drobnych urazów, dlatego właśnie tak ważny jest wybór odpowiedniego modelu i prawidłowy sposób działania.

Jaką maszynkę wybrać do golenia miejsc intymnych?

Czy w przypadku wrażliwych okolic bikini do ich golenia jednorazowe maszynki będą dobrym wyborem? Tak, maszynką jednorazową można osiągnąć bardzo dobre efekty, jednak pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim: im więcej ostrzy, tym dokładniejsze golenie, szybsze działanie i mniejsze ryzyko zacięcia. Jednorazowa maszynka może być wyposażona tylko w jeden nożyk, ale coraz częściej zdarza się kilka ostrzy, ruchoma główka i pasek nawilżający.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby maszynki do golenia jednorazowe były wykorzystywane kilkukrotnie, trzeba jednak zadbać o dezynfekcję i przechowywanie maszynki w suchym miejscu, nie pod prysznicem. Nie ulegaj także pokusie sięgania po zbyt tępe ostrze. Wykorzystywanie takiego może doprowadzić do zacięć, zaczerwienień i czerwonych guzków, dlatego regularne wymiany wkładów lub maszynek jednorazowych to podstawa.

Jak golić miejsca intymne, aby uniknąć podrażnień?

Wiele osób obawia się depilacji bikini przy użyciu maszynki do golenia ze względu na ryzyko zaczerwienienia i podrażnienia. Można tego uniknąć, a jednocześnie cieszyć się efektem zapewnianym przez dokładne golenie, przestrzegając kilku zasad. Jakie to reguły?

Na początku wykonaj peeling, sięgając po produkt o naturalnym składzie lub domowy kosmetyk. Następnie dokładnie spłucz całość, uważając, aby resztki produktu nie dostały się do miejsc intymnych. Kolejnym krokiem jest zmiękczenie włosków. Możesz wykorzystać do tego celu specjalny żel do golenia, wybrać olej kokosowy lub specjalny olejek. Najlepiej zrobić to po kąpieli, kiedy skóra i mieszki włosowe są naturalnie rozgrzane.

Dla komfortowych goleń pamiętaj, aby przesuwać ostrze maszynki do golenia z włosem, a nie pod włos. Dzięki temu unikniesz zacięć i przykrego wrastania odrastających włosków. Nigdy nie rób tego na sucho – to pierwszy krok do bolesnych uszkodzeń skóry i podrażnienia. Po depilacji możesz ponownie wykonać peeling oraz umyć okolice intymne delikatnym płynem przeznaczonym do higieny tych okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.