Loading...
Uroda

Jak projektować tatuaże?

Kobieta zajmująca się projektowaniem tatuazy

Tatuaż to nadal bardzo popularna forma ozdabiania ciała, wyrażania siebie i wyróżniania się z tłumu. Na poszukiwaniu inspiracji, doświadczonego tatuażysty, odpowiedniego stylu, wzoru i kolorów można spędzić wiele miesięcy. Jak zaprojektować tatuaż w sposób zaplanowany, sprawny i z zadowalającym efektem? Aby stworzyć wzór doskonały dla siebie lub innej osoby należy skupić się na kilku ważnych elementach. Przeczytaj ten tekst i stwórz swój tatuaż w 4 krokach!

tatuaże projektowanie – Estetyka, pomysły, inspiracje

Gustów estetycznych istnieje bardzo wiele, więc projektowanie tatuaży najlepiej jest zacząć od ustalenia własnych upodobań. Jakie filmy, obrazy, przedmioty lubimy oglądać? Jakiej muzyki słuchamy? Jakie kolory, kształty i style są naszymi ulubionymi? Co nas zachwyca, co nas w jakiś sposób definiuje, z czym się utożsamiamy? Ten etap może przybrać formę tworzenia mapy myśli, fantazjowania, wolnych skojarzeń. Pomocne może być oglądanie dzieł sztuki oraz zrealizowanych przez profesjonalnych tatuażystów projektów.

Projekt tatuażu  i konkretyzacja

Po chaotycznych poszukiwaniach inspiracji przychodzi czas na wybór jednego motywu, stylistyki, wzoru i barw. Nie każda osoba wie od razu, co i w jaki sposób ma przedstawiać jej własny tatuaż. W przypadku trudności z podjęciem decyzji, możesz posłużyć się metodą eliminacji elementów, które najmniej Ci się podobają. W ten sposób dojdziesz do momentu, w którym zostanie już tylko jedna, najwłaściwsza dla Ciebie możliwość. Nie pozostanie Ci wówczas nic innego, jak zrobić wzór tatuażu.

Wstępna wizualizacja tatuażu przy projektowaniu tatuaży

Jak zaprojektować tatuaż w praktyce? Kiedy posiadasz już ostateczny pomysł, zacznij szkicować na kartce, malować, rysować w programach pozwalających na projektowanie tatuaży online. Eksperymentuj, baw się grubością kreski, wielkością wzoru, cieniowaniem. Sprawdź jak twoja idea może wyglądać w rzeczywistości. Przydatne może też być pobranie specjalnej aplikacji na telefon, która pozwala na zobrazowanie tego, jak dany wzór będzie wyglądał na skórze. Dzięki temu przekonasz się, które projekty tatuażu będą prezentować się na tobie najlepiej.

Jak zrobić wzór tatuażu?

Projektowanie tatuażu na tablecie graficznym
Źródło: Pexels.com

Po wykonaniu wstępnych szkiców i projektów, czas przystąpić do tworzenia ostatecznego wzoru. Skorzystać możesz z programów graficznych lub specjalnych aplikacji do tworzenia tatuażów. Projektowanie tatuaży online może być świetną zabawą. Dobrym pomysłem może też okazać się zamówienie ostatecznego wzoru u profesjonalisty, który zbierze wykonane przez Ciebie szkice, stworzy ich syntezę, poprawi niedoskonałości i przygotuje wzór do przeniesienia na skórę.

Podsumowując, aby stworzyć dobre projekty tatuażu, należy przejść przez 4 kluczowe etapy:

  1. Zbieranie pomysłów i inspiracji.
  2. Zdecydowanie się na konkretny wzór i styl.
  3. Wstępna wizualizacja tatuażu.
  4. Stworzenie ostatecznej wersji wzoru.

Projektowanie tatuaży dla siebie samego to świetny pomysł dla kreatywnych osób. Wykonany przez siebie, wymarzony i dopracowany wzór jest czymś szczególnie osobistym i niepowtarzalnym. Spróbuj sam/a!  Zastosuj 4 powyższe kroki i stwórz swój tatuaż!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.