Loading...
Zdrowie

Jak przygotować się do zabiegu wszycia esperalu?

Mężczyzna po zabiegu wszycia wszywki alkoholowej

Artykuł partnera.

Zabieg podskórnego podania Esperalu nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Należy pamiętać, żeby pozostawać w stanie trzeźwości oraz nie spożywać przed zabiegiem alkoholu na co najmniej dwanaście godzin.

Przed rozpoczęciem tej prostej i bezpiecznej procedury medycznej, lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad. Ma on na celu zebranie informacji dotyczących stanu zdrowia pacjenta, jego schorzeń oraz przyjmowanych leków, a także wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg podskórnego podania Esperalu?

Zabieg ten przeznaczony jest dla osób uzależnionych od alkoholu. Zalecany jest osobom, które podjęły już świadomą decyzję o zaprzestaniu spożywaniu alkoholu. Przeznaczony jest dla osób, które osiągnęły pełnoletniość. Aby móc przeprowadzić zabieg, wymagana jest świadoma zgoda pacjenta.

Jak długo działa Esperal?

Esperal w Bydgoszczy działa przez okres od ośmiu do dwunastu miesięcy. Różnica ta wynika z indywidualnych cech metabolicznych pacjentów. Po upływie ośmiu miesięcy zabieg można powtórzyć jeżeli istnieje taka konieczność. Warto również wspomnieć, że istnieje możliwość usunięcie Esperalu z organizmu. Odbywa się to chirurgicznie.

Jak wygląda zabieg podskórnego podania Esperalu?

Zabieg podskórnego podania Esperalu odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Wykonywany jest przez doświadczonego lekarza chirurga. Odbywa się on w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Lekarz wykonuje na ciele pacjenta, w okolicy łopatek lub pośladków, niewielkie nacięcie. Przez powstały otwór, umieszcza podpowięziowo do ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek z substancją czynną. Po zakończonym zabiegu, który trwał około 30 minut, lekarz zakłada pacjentowi szwy. W zależności od wybranego pakietu zabiegu, szwy mogą być rozpuszczalne lub nierozpuszczalne. W przypadku wyboru tych drugich pacjent musi zgłosić się na ściągnięcie szwów po upływie około czternastu dni.

Jak postępować po zabiegu?

Decyzja o podskórnym podaniu wszywki alkoholowej musi być samodzielna i świadoma. Po zabiegu, jednostka ma całkowity zakaz spożywania alkoholu.  Należy unikać nawet najmniejszych dawek tego trunku, gdyż wywołuje on wystąpienie silnych i nieprzyjemnych dolegliwości.

Po zabiegu pacjent nie wymaga rekonwalescencji ani hospitalizacji. Jeszcze tego samego dnia jest w stanie wrócić do wykonywania codziennych obowiązków oraz aktywności zawodowej. Warto również zauważyć, że Esperal nie wpływa na postrzeganie, uwagę czy koncentrację dlatego osoba posiadająca wszywkę alkoholową może prowadzić samochód oraz podejmować się aktywności zawodowej. Zaleca się jednak, aby po zabiegu na okres około czternastu dni powstrzymać się od wykonywania aktywności fizycznej.

Należy wyeliminować ze swojej diety wszelkie produkty, które zawierają nawet śladowe ilości alkoholu. Zaleca się uważność oraz skrupulatne czytanie etykiet produktów. Z diety należy odrzucić słodycze z alkoholem oraz sosy na bazie octu czy alkoholu. Zwróć uwagę również na skład swoich kosmetyków. Używanie tych z zawartością alkoholu może wywołać silne podrażnienia skóry oraz reakcje alergiczne.

Nie zaleca się również spożywania napojów 0.00%. Wprawdzie nie zawierają one alkoholu jednak są ich substytutem. Przypominają alkohol zapachem, smakiem, konsystencją czy opakowaniem

O czym należy pamiętać po zabiegu podskórnego podania Esperalu?

Walka z chorobą alkoholową może odbywać się wilotorowo.To własnie holistyczne podejście przynosi najlepsze rezultaty. Niezbędne jest podjęcie terapii leczenia uzależnień, w której specjalista skupia się na osobie uzależnionej, jej słabościach, problemach i potrzebach. To dzięki niej, osoby uzależnione są w stanie osiągnąć wieloletni stan abstynencji. Aby wspomóc się w wytrwaniu w swoim postanowieniu o trzeźwości można podjąć również terapię Esperalem. To dodatkowy bodziec, który wspomaga leczenie choroby alkoholowej.

Jakie są przeciwwskazania do podskórnego podawania Esperalu?

Nie wszystkie osoby mogą skorzystać z tej formy leczenia choroby alkoholowej. Wykluczone są z niej osoby, które mają uczulenie na disulfiram lub inny składnik leku. Pomocy nie otrzymają również osoby, które są pod wpływem alkoholu lub spożywały alkohol na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Do zabiegu nie zakwalifikują się również osoby, które cierpią na schorzenia sercowo – krążeniowe takie jak nadciśnienie tętnicze czy choroba niedokrwienna serca. Warto również wspomnieć, że zabieg nie może być przeprowadzony u osób, które próbowały popełnić samobójstwo, mają myśli samobójcze, zaburzenia psychiczne lub psychozy. Tutaj wyjątkiem jest jednak ostrą psychozą alkoholowa.

Stosowanie wszywki alkoholowej nie jest również zalecane u kobiet w ciąży, karmiących piersią lub planujących ciążę w najbliższym okresie. Jednak ostateczną decyzję podejmuje tutaj lekarz.

Co się stanie po spożyciu alkoholu?

Po spożyciu alkoholu jednostka w ciągu kilku minut odczuje silne i nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego. Przykre i uciążliwe dolegliwości utrzymywać mogą się nawet przez okres kilkunastu godzin. Charakterystyczne objawy to:

  • bóle głowy,
  • zawroty głowy,
  • skoki ciśnienia,
  • nudności,
  • przyśpieszona praca serca,
  • wymioty,
  • biegunka,
  • zaczerwienienie skóry twarzy,
  • potliwość,
  • męczliwość,
  • osłabienie organizmu,
  • uczucie lęku,
  • uczucie niepokoju,
  • i inne.

W przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu, jednostka może doświadczyć silnych i nieodwracalnych zmian zdrowotnych. Mogą wystąpić u niej zapaść, marskość wątroby oraz zgon.

Osoby, które zdecydowały się na zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej, a dodatkowo cierpią na cukrzycę, epilepsję, choroby serca czy choroby układu oddechowego mają absolutny zakaz spożywania alkoholu. Osoby te po spożyciu tej substancji mogą doświadczyć nagłego rozwoju choroby oraz pogorszenia się ich stanu zdrowia.

Czy Esperal jest refundowany?

Esperal w naszym kraju nie jest refundowany. Oznacza to, że za lek oraz zabieg pacjent musi zapłacić z własnych pieniędzy.  Koszt zabiegu to kilkaset złotych. Ceny wahają się w zależności od miejscowości, kliniki, pakietu zabiegu oraz lekarza, który podejmuje się wykonywania zabiegu. Należy pamiętać jednak, że w Polsce każda osoba, zarówno ubezpieczona jak i nieubezpieczona skorzystać może z darmowej pomocy w leczeniu choroby alkoholowej. Aby uzyskać tę pomoc, należy zgłosić się do poradni leczenia uzależnień lub ośrodka leczenia uzależnień. W ośrodkach leczenia uzależnień niezbędne jest skierowanie na leczenie wystawione przez lekarza rodzinnego, lekarza internistę lub lekarza psychiatrę.

Czy Esperal jest skuteczny?

Wszywka alkoholowa cechuje się wysoką skutecznością. Działa ona na zasadzie terapii awersyjnej, czyli wywołuje wstręt do alkoholu u osób uzależnionych. Awersja do tej substancji odczuwana jest przez towarzyszące jednostce negatywne konsekwencje i dolegliwości po spożyciu alkoholu. Osoby uzależnione nie sięgają po alkohol ze strachu przed doznaniem nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego. Warto również zauważyć, że wszywka alkoholowa nie jest samodzielną metodą leczenia choroby alkoholowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.