Loading...
Sport

Jak przygotować się do zajęć pole dance? Jaki strój na rurkę do pole dance?

Kobieta ćwiczy pole dance na zewnątrz

Liczba miłośników tańca pole dance z roku na rok rośnie. Rośnie jednak także ilość pytań dotyczących pierwszego treningu. Zdarza się nawet, że wiele osób rezygnuje z samej niewiedzy, jak takowe zajęcia wyglądają. Aby zmniejszyć obawy związane z pierwszym treningiem, koniecznie zapoznaj się z odpowiedziami na pytania, które pojawiają się najczęściej.

Pole dance – jak wyglądają zajęcia tańca na rurze?

Już na samym wstępie należy zaznaczyć, że pole dance jest jedną z wielu dyscyplin sportowych. Co może wielu zaskoczyć, jest on sportem typowo siłowym. Jak więc wygląda sam trening? Rozpoczyna się od rozgrzewki, która ma za zadanie rozgrzać nasze ciało i pobudzić mięśnie. To właśnie dzięki niemu zmniejszamy ryzyko wystąpienia kontuzji do minimum. Po 15-20 -minutowym treningu przychodzi moment, gdy rurka do pole dance staje się naszym głównym elementem do ćwiczeń. Osoby uczęszczające na zajęcia pole dance cenią sobie w nich przede wszystkim brak monotonii. Każdy trening to nowa, ciekawa pozycja, a wraz z upływającym czasem są one coraz bardziej wymagające i przynoszą coraz większą satysfakcję.

Strój na rurę pole dance – jaki wybrać?

Wybierając strój na każdy rodzaj aktywności fizycznej, powinniśmy kierować się przede wszystkim własnym komfortem. Warto mieć jednak na uwadze, że w pole dance strój odgrywa istotną rolę. Materiał ubrań nie trzyma się tak dobrze powierzchni rurki, jak goła skóra. W praktyce oznacza to więc, że im więcej odkrywasz ciała, tym większa przyczepność, a nawet bezpieczeństwo. Krótkie spodenki i stanik sportowy to idealne połączenie na zajęcia pole dance. Warto zrezygnować nawet ze skarpetek, aby cieszyć się jeszcze większą przyczepnością i kontrolą nad swoim ciałem.

Czy musisz ćwiczyć przed pierwszym treningiem pole dance?

Choć pole dance jest sportem typowo siłowym, na zajęcia mogą śmiało przychodzić także osoby, dla których siła nie jest zbyt mocną stroną. Niezależnie od tego, ile ważysz, jaki masz wzrost i czy uprawiałeś wcześniej sport, sala pole dance przyjmie każdego. Na wzmocnienie mięśni także nie będziemy musieli długo czekać i już po zaledwie kilku miesiącach efekty na naszym ciele będą porównywalne do efektów z siłowni. Zastanawiasz się, czy pole dance jest dla osób słabo rozciągniętych? W końcu oglądając filmiki z treningów, widzisz te wszystkie wyjątkowe figury, szpagaty w powietrzu. Możesz być jednak spokojny – wybierając grupę dla rozpoczynających swoją przygodę z pole dance nie będziesz od nikogo odstawać. Nie minie także dużo czasu kiedy to Ty będziesz umieć bez problemu wykonać szpagat w powietrzu.

Siniaki od rurki pole dance – jak sobie z nimi radzić?

Przełamałeś strach przed pierwszymi zajęciami pole dance i za tobą kilka wyjątkowych treningów? W takim razie z pewnością wiesz już, jak wiele wysiłku wymaga ten na pozór prosty sport. Przekonałeś się o tym dosłownie na własnej skórze, bo odwdzięczyła się siniakami? Spokojnie – jest to część treningu pole dance, którą nie sposób ominąć. Zadbaj o to, by w Twojej diecie pojawiało się więcej witaminy C, a kiedy wiesz, że na drugi dzień po treningu pojawi się siniak – użyj sprayu chłodzącego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.