Loading...
Zdrowie

Jak przygotować się na wizytę u ginekologa?

Kobieta przygotowuje się na wizyte u ginekologa

Istnieje wiele pytań, na które kobiety pragną poznać odpowiedzi, zanim wybiorą się do ginekologa. Istotne są oczywiście aspekty techniczne, czyli abstynencja seksualna oraz dzień cyklu miesiączkowego, ale również praktyczne, dotyczące tego, jak się ubrać albo czy golić miejsca intymne. U niektórych dziewczyn dodatkowo pojawiają się aspekty psychologiczne dotyczące stresu, strachu i wstydu, zwłaszcza przed pierwszą wizytą. Ważne jest również to czy kobieta wybiera się na rutynową kontrolę, czy też może na diagnostykę pod względem choroby czy schorzenia.

W jaki sposób przygotować się do wizyty u ginekologa?

Najczęściej ta pierwsza wizyta u ginekologa wiąże się z niepewnością i wstydem, a czasem nawet z dużym stresem. Oczywiście naturalną reakcją ludzkiej psychiki jest strach przed tym, co nieznane, ale tutaj dodatkowym czynnikiem stresogennym jest to, że lekarz będzie ingerował w strefę intymną pacjentki.

Na początek warto więc oswoić się z nową sytuacją i jeszcze przed wizytą dokładnie dowiedzieć się, w jaki sposób przebiega badanie, aby przełamać lęk. Istotne jest również to aby znaleźć dobry gabinet ginekologiczny Łódź, gdzie pracują doświadczeni lekarze z odpowiednimi umiejętnościami. Specjaliści od damskich stref intymnych muszą cechować się nie tylko wysokim poziomem kwalifikacji, ale również mieć kompetencje miękkie, aby łagodnie przeprowadzić pacjentkę przez cały proces badania.

Jak się ubrać na wizytę do ginekologa?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na temat tego, w jaki sposób kobieta powinna ubrać ją na wizytę do ginekologa, ponieważ może spotkać się z lekarzem w dowolnym stroju. Jednak najwygodniejszym rozwiązaniem jest luźna spódnica czy sukienka, którą wystarczy jedynie unieść po zdjęciu majtek. Takie ubranie pozwala komfortowo i bez epatowania golizną przejść z miejsca rozbierania się na fotel, gdzie będzie przeprowadzone badanie.

Więcej problemów z rozbieraniem sprawiają spodnie albo jednoczęściowy kombinezon taki jak np. body. W takim przypadku kobieta będzie musiał rozebrać się całkowicie. W zupełności wystarczy, aby na fotelu ginekologicznym była rozebrana tylko od pasa w dół. Może więc na nogach mieć skarpetki, a nawet buty.

Czy do ginekologa kobieta musi ogolić miejsca intymne?

Bardzo często powtarza się jedno pytanie wśród pacjentek, czy trzeba golić miejsca intymne. W tej sytuacji nie ma żadnych wskazówek ani wymogów, dlatego jeśli ktoś się nie goli lub nie depiluje, to nie musi tego robić specjalnie na wizytę u lekarza.

Gabinety lekarskie Łódź służą pomocą zarówno młodym dziewczynom, które są jeszcze dziewicami, jak i kobietom w ciąży czy starszym w okresie menopauzy. Zaleca się, aby w dniu wizyty nie podmywać się szczególnie intensywnie, ponieważ może to wypłukać wydzielinę z pochwy. Trzeba także pamiętać o tym, aby opróżnić pęcherz i zachować wstrzemięźliwość seksualną na 48 godzin przed zaplanowaną wizytą u ginekologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.