Loading...
Jedzenie

Jak przyspieszyć przemianę materii?

Warzywa w plecionym koszu

Prawidłowa praca metabolizmu jest bardzo ważna w utrzymaniu prawidłowej wagi. Metabolizm przyczynia się i odpowiada przede wszystkim za mechanizmy zachodzące i usprawniające procesy życiowe w organizmie człowieka. Dowiedz się, wszystkiego co niezbędne na temat przemiany materii.

Sprawdź catering dietetyczny w Warszawie – https://fit-catering.pl/catering-dietetyczny-warszawa/

Czym jest metabolizm?

Metabolizm to nic innego jak inna nazwa przemiany materii. Są to wszystkie reakcje związane ze składnikami odżywczymi, które dostarczamy codziennie naszemu organizmowi. Dzięki temu odpowiednie komórki i tkanki mają szansę na rozwój, rozmnażanie się oraz inne ważne procesy. Metabolizm zależy od bardzo wielu czynników, nie tylko od samej diety, ale również od wieku, masy ciała czy płci.

Co przyspiesza przemianę materii?

Zastanawiasz się, jak przyspieszyć przemianę materii? Zacznijmy od kilku elementów związanych z dietą, które znacznie przyspieszają przemianę materii:

  • kofeina — codziennym rytuałem wielu z nas jest wypijanie porannej kawy. Kawa bez mleka i cukru bardzo korzystnie wpływa na przyspieszenie naszego metabolizmu, co pewnie wielu z nas już zdążyło zauważyć. To samo można zauważyć, wypijając yerba mate albo zwykłą herbatę.
  • ostre przyprawy — chodzi o to, aby wzbogacić swoją dietę o produkty, które w swoim składzie posiadają kapsaicynę. Ta substancja podnosi temperaturę ciała, a co za tym idzie, zwiększa tempo metabolizmu. Warto wybierać takie produkty jak: cynamon, papryczkę chili, pieprz, imbir, kurkumę. Można dodawać szczyptę jednej z wyżej wymienionych do posiłków. Jeżeli chodzi o cynamon, to świetnie sprawdzi się, do codziennych śniadań i w potrawach na słodko. Bardzo dobrze smakuje, a regularnie spożywany znacznie podkręca metabolizm.
  • jedzenie 5 posiłków dziennie — należy nauczyć się jedzenia większej ilości posiłków, ale w mniejszych porcjach i w miarę równych odstępach czasu. Jeśli wyrobimy w sobie taki nawyk, to metabolizm się unormuje. Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie zadbać o regularność posiłków, to możemy posiłkować się dietą cateringową. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób zapracowanych i tych w ciągłym biegu.
  • picie wody — każdego dnia powinniśmy przyjmować minimum 2 l niegazowanej wody. Świetnie oczyszcza organizm i pozytywnie wpływa na przemianę materii, wspomaga ją.
  • produkty bogate w błonnik — przede wszystkim dobrze postawić na zielone warzywa, które zawierają dużą dawkę błonnika. Produkty zbożowe również mają takie samo działanie.

Na przyspieszenie przemiany materii, doskonała jest aktywność fizyczna i propagowany zdrowy styl życia. Powinniśmy wykonywać bardziej intensywny trening godzinę dziennie. Sprzyja to nie tylko metabolizmowi, ale także naszemu zdrowiu i samopoczucie. Przyspieszeniu metabolizmu sprzyja trening o zmiennej intensywności, tak zwane interwały. Stosując te kilka praktycznych wskazówek, prawdopodobnie już nigdy nie postawimy sobie pytania, jak przyspieszyć przemianę materii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.