Loading...
Psychika

Jak przywrócić do zdrowia – nie lecząc? – akcja „Poczta Nadziei”

Idea wysyłania kartek i listów z życzeniami do chorych dzieci narodziła się już w 1989 roku, gdy chory na raka dziewięcioletni chłopiec – Craig Shergold, zapragnął trafić do księgi rekordów Guinnessa. Jego celem było osiągnięcie rekordu w ilości otrzymanych kartek z pozdrowieniami. Swoje zamierzenie zrealizował w ciągu dwóch lat. Otrzymał ponad 350 milionów kartek. Podobne inicjatywy powstają też i w Polsce.

Akcja “Poczta Nadziei”

Wzorując się na Craigu, wiele fundacji w Polsce organizuje akcje wysyłania listów i kartek z miłym słowem czy rysunkiem. Wysyłanie takich kartek ma na celu psychiczne wsparcie, podniesienie na duchu chorych dzieci i również ich rodzin. Ma to bardzo duże znaczenie w ciężkiej przeprawie przez terapię w szpitalu. Dzięki takiemu wsparciu, leczenie nie dłuży się tak bardzo i poprawia się stan psychiczny dziecka. Taką akcję podjęła również fundacja Niesiemy Nadzieję. Pod nazwą “Poczta Nadziei” zachęcają do przesłania dobrego słowa dla swoich podopiecznych. Dzieci pomimo swoich codziennych cierpień są uśmiechnięte i mają wiele pasji. Taka kartka dodatkowo dostarczy im radości i sił do zmagań z chorobą. Takie inicjatywy są bardzo często podejmowane i z powodzeniem realizowane. Mimo, że taka kartka nie uleczy ze schorzeń to leczy psychikę. Daje motywację i chęci, poczucie bycia ważnym i potrzebnym, sprawia wiele uśmiechu, radości i nadziei na lepsze jutro. Fundacja Niesiemy Nadzieję, zgodnie z tym jak brzmi jej nazwa, przynosi nadzieję na każdy dzień. Kartki można wysyłać do konkretnych podopiecznych – dzięki takiej personalizacji jeszcze bardziej będą cieszyły. Bo któż z nas nie lubi dostać kartki z życzeniami czy tradycyjnego listu?
Takie kartki:

  • dają radość,
  • sprawiają dużo frajdy (tak jak przy otwieraniu prezentu),
  • polepszają nastrój,
  • i co najważniejsze: wywołują uśmiech, który jest tak cennym widokiem u chorych pacjentów.

    dzieci biorące udział w akcji Poczta Nadziei
    Źródło: http://www.niesiemynadzieje.pl/

Być może zastanawiasz się co z tego będziesz miał. No cóż, może nie zyskasz nic materialnego czy oficjalnego podziękowania. Ale zyskasz o wiele więcej – wewnętrzną radość i poczucie spełnienia dobrego czynu z potrzeby serca. Gdzieś tam, jakieś dziecko ucieszy się z Twojego listu. Leczenie uśmiechem daje znacznie lepsze i szybsze efekty – uśmiech widać natychmiastowo. Warto zaangażować się w takie inicjatywy społeczne, choroba nie wybiera, nigdy nie wiadomo czy nie dotknie kogoś z naszych bliskich. Więcej o akcji “Poczta Nadziei” oraz adres do wysyłki listów znajdziesz na stronie http://www.niesiemynadzieje.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.